Kamil Stoch koniec kariery
screen youtube.com/ Eurosport Polska
Autor Łukasz Kowalski - 20 Listopada 2020

Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?

Kamil Stoch w piątek na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zainauguruje kolejny sezon Pucharu Świata. Lider reprezentacji Polski już po raz 18 rozpocznie zmagania wśród najlepszych skoczków na świecie. Zarazem będzie to jeden z jego ostatnich sezonów w karierze. Polak przed konkursami w Wiśle opowiedział o swoich planach dotyczących swojego przejścia na sportową emeryturę. Stoch postawił sprawę jasno.

Kamil Stoch w piątek razem z kolegami z reprezentacji rozpocznie zmagania w Pucharze Świata. O godzinie 16 na skoczni im. Adama Małysza mają się rozpocząć kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na sobotę zaplanowana jest rywalizacja drużynowa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  2. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany
  3. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
Adam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząAdam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząCzytaj dalej

Kamil Stoch szczerze o zakończniu kariery

Dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego będzie to już 18. sezon wśród najlepszych zawodników na świecie. 33-letni skoczek powoli i nieubłaganie zbliża się do końca swojej kariery. Na pytania swój wiek i samopoczucie odpowiadał przed inauguracją Pucharu Świata w rozmowie z "Super Expressem".

- Starszy organizm potrzebuje więcej wysiłku i mobilizacji na treningu niż młodszy. A mimo tego pracuje mi się... nawet łatwiej. Bo mając doświadczenie łatwiej mi zaakceptować na przykład reakcje organizmu na cięższy trening. Wiem też, jak zachować się w trudnych sytuacjach, poczekać aż minie zły moment. Ale jestem też dużym szczęściarzem, bo unikam poważniejszych kontuzji - powiedział Stoch.

W wywiadzie pojawił się także wątek przejścia Stocha na sportową emeryturę. Lider reprezentacji Polski w skokach narciarskich zdradził, czy chce startować tak długo, jak choćby jego koledzy ze skoczni Noriaki Kasai, czy Simon Ammann.

- Chciałbym na skoczni dociągnąć do końca (śmiech). Nie określam, co to znaczy. Gdy byłem młodszy zastanawiałem się, w jakim wieku należałoby skończyć ze sportem i po jakich osiągnięciach. Teraz nie stawiam sobie żadnych barier. Jeśli poczuję, że chciałbym zająć się czymś innym, to tak zrobię - zaznaczył Stoch.

Niemcy ujawnili nowe fakty na temat Roberta Lewandowskiego. Wyszły okropne szczegóły, był szantażowanyNiemcy ujawnili nowe fakty na temat Roberta Lewandowskiego. Wyszły okropne szczegóły, był szantażowanyCzytaj dalej

Stoch zdradził swój plan na przyszłość

Polski skoczek w tym roku zbierał już cenne doświadczenia na przyszłość. Stoch, który razem z młodymi zawodnikami swojego klubu Eve-nement Zakopane brał udział w letnim zgrupowaniu we Włoszech, mógł wykazać się w nowej roli.

Stoch podczas zgrupowania ze swoimi podopiecznymi miał okazję zebrać doświadczenie jako trener. W swoich mediach społecznościowych opisał swoje wrażenia po kilku dniach w roli szkoleniowca.

- Miałem pierwszą w życiu okazję sprawdzić się w roli trenera i spojrzeć na skoki z innej strony. Jakie to jest trudne! - napisał trzykrotny mistrz olimpijski na swoim Instagramie. - Tym bardziej doceniam pracę osób, dzięki którym nadal mogę się rozwijać jako zawodnik - dodał.

Po zgrupowaniu z młodzieżą na skoczni w Predazzo polski skoczek zdradził, że widzi swoją przyszłość w szkoleniu. Jak przyznał w jednym z wywiadów, chciałby po zakończeniu kariery dołożyć coś jeszcze do rozwoju polskich skoków narciarskich.

- Wie pan, dla mnie to naprawdę było niesamowite doświadczenie. A także już pewna lekcja, bo nie ukrywam, że w przyszłości chciałbym wspomóc podopiecznych naszego klubu, jak i sam być trenerem w tym klubie, dokładając cegiełkę w procesie rozwoju polskich skoków narciarskich (uśmiech). Niewątpliwie traktuję to jako coś przyszłościowego, ale również coś bardzo wartościowego tu i teraz - mówił w połowie października w rozmowie z Interią.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna
  2. Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankę
  3. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  4. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
  5. Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowane
  6. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News