Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Piotr Mika - 21 Października 2020

Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac

Kamil Stoch to obok Adama Małysza najbardziej utytułowany polski skoczek i jeden z najlepszych zawodników na świecie ostatnich lat. Wielkie sukcesy na skoczniach całego świata pozwoliły mu zarobić niemałą fortunę. Z tego powodu mistrz olimpijski z Soczi nie musiał martwić się o to, czy stać go będzie na wymarzony dom, który wygląda jak prawdziwy górski pałac.

Kamil Stoch godnie zastąpił Adama Małysza w roli najlepszego polskiego skoczka. 33-latek nie tylko odnosi wielkie sukcesy indywidualne, ale również został liderem naszej reprezentacji, która wyrosła na jedną z najmocniejszych drużyn w całej stawce.

Lata występów na najwyższym poziomie przyniosły skoczkowi z Zębu również spore zarobki, a dzięki swojej popularności Polak może zgarniać również pieniądze za umowy sponsorskie. Lider polskiej kadry zasłużył na to, aby mieć gdzie wypoczywać pomiędzy kolejnymi sezonami i nie szczędził środków na zbudowanie swojego domu. Jego widok zapiera dech w piersiach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac
  2. Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października
  3. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Idol wielu Polaków ma koronawirusa, trafił do szpitala
Polskie media przekazują porażający komunikat. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma koronawirusaPolskie media przekazują porażający komunikat. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma koronawirusaCzytaj dalej

Kamil Stoch mieszka niczym król

Raczej nikt w Polsce nie ma wątpliwości, że Kamil Stoch swoimi występami, które co roku przynoszą dumę rodakom, zasłużył sobie na to aby mieszkać i żyć w luksusowych warunkach. W ostatnich latach skoczek z Zębu jest jednym z czołowych zawodników na świecie, cały czas utrzymując się w czołówce Pucharu Świata.

Warto również wspomnieć, że Kamil Stoch odniósł kilka lat temu niebywały sukces, po który nie zdołał sięgnąć nawet legendarny w naszym kraju Adam Małysz. W 2014 roku Stoch został podwójnym mistrzem olimpijskim na zimowych igrzyskach w Soczi. Polak zdobył złoty medal zarówno na skoczni normalnej jak i dużej, i to te sukcesy dały początek jego posiadłości, w której teraz mieszka. Dom zapiera dech w piersiach.

Po tym jak Kamil Stoch wrócił do kraju, dostał od swojej miejscowości wyjątkowe upominki - kamień węgielny i sosręb, czyli główną belkę do podtrzymywania stropu w konstrukcji domu. Stały się one punktem wyjścia do budowy niezwykłego domu, który można spokojnie nazwać góralskim pałacem. Dom skoczka bardzo spodobał się kibicom.

Na jaw wyszedł sekret zmarłego Dariusza Gnatowskiego. Tuż przed śmiercią udzielił ważnego wywiadu, aktor zdradził tajemnicęNa jaw wyszedł sekret zmarłego Dariusza Gnatowskiego. Tuż przed śmiercią udzielił ważnego wywiadu, aktor zdradził tajemnicęCzytaj dalej

Niezwykła posiadłość polskiego mistrza

W 2014 roku ruszyła więc budowa domu, w którym później Kamil Stoch mógł zamieszkać razem z żoną. Trwała ona bez mała cztery lata, a wszystko dlatego, że został on skonstruowany z poszanowaniem góralskiej tradycji, ale również z wykorzystaniem najnowszych technologii. O tym, jak trudno było to zadanie, opowiadał autor projektu, Adam Bukowski.

- Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów - mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję - mówił architekt w rozmowie z serwisem czterykaty.pl.

Dom Kamila Stocha przywodzi na myśl górskie chaty, jednak jest od nich dużo większy - ma aż cztery kondygnacje. Jeszcze przed ukończeniem budowy Kamil Stoch podkreślał, że bardzo cieszy się z tego, że wraz z żoną w końcu będą mieli własną ostoję, w której będą czuć się bezpiecznie. Aktualnie posiadłość polskiego mistrza jest największą atrakcją najwyżej położonej miejscowości w Polsce, z której pochodzi Kamil Stoch.

Kamil Stoch

Co przyniesie nowy sezon?

Kamil Stoch nie może jednak cieszyć się swoim górskim pałacem przez cały rok. Sporo czasu spędza on w hotelach w różnych zakątkach globu, tam, gdzie akurat odbywają się kolejne zawody Pucharu Świata. Całkiem niedawno Polscy skoczkowie przygotowywali się do sezonu w Oberstdorfie, a do startu Pucharu Świata został ledwie miesiąc.

Do tej pory Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła całkiem nieźle prezentowali się w nielicznych letnich zawodach, które odbywały się w ostatnich miesiącach. Stawka w nich nie była jednak zbyt mocna i z najlepszymi nasi reprezentanci zmierzą się dopiero w nadchodzących tygodniach. Jak zwykle, będzie trzymać kciuki za powodzenie naszych zawodników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WP: "Seniorzy będą mieli zakaz wychodzenia z domu". Ujawniono drakońskie plany, które rząd miałby ogłosić dziś
  2. Uwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresować
  3. Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac
  4. Kolega Roberta Lewandowskiego powiedział, kto jest najlepszym piłkarzem świata. Potężny cios w stronę Polaka
  5. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Idol wielu Polaków ma koronawirusa, trafił do szpitala
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News