Kamil Stoch zarobki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 21 Listopada 2020

Ile zarabia Kamil Stoch? Duże zaskoczenie, w porównaniu do innych gwiazd sportu to grosze

Kamil Stoch w fenomenalnym stylu rozpoczął kolejny sezon Pucharu Świata. Polak nie dał rywalom żadnych szans podczas piątkowych kwalifikacji niedzielnego konkursu. Reprezentant Polski dzięki wygranej może liczyć na potężny zastrzyk gotówki. Jeszcze więcej zarobi, jeżeli w ponownie wygra w niedzielę. Trzykrotny mistrz olimpijski od lat jest jednym z najlepiej zarabiających skoczków na świecie.

Kamil Stoch od samego początku pokazuje, że jest w wyśmienitej formie. Lider reprezentacji Polski pewnie wygrał inaugurujące kolejny sezon Puchar Świata kwalifikacje do niedzielnego konkursu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Kamil Stoch może liczyć na wielkie zarobki w nowym sezonie

Polski skoczek dzięki wygranej może liczyć na zastrzyk gotówki. Międzynarodowa Federacja Narciarska za zwycięstwo w kwalifikacjach płaci zawodnikom 3 tysiące franków szwajcarskich, czyli ok. 12 tysięcy złotych.

W rozpoczynającym się sezonie skoczkowie będą mieli więcej okazji do wzbogacenia się niż w latach poprzednich. Zawodnicy będą rywalizować w Pucharze Świata, Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym i mistrzostwach świata w lotach. Te ostatnie zostały przeniesione na grudzień z marca. Powodem była epidemia koronawirusa, która wtedy uniemożliwiła rozegranie zawodów.

Każde te zawody mają przewidzianą pulę nagród. W Pucharze Świata skoczkowie mają do podziału 71,8 tys. franków, czyli ok. 300 tysięcy złotych. Zwycięzca konkursu zgarnia 10 tysięcy franków (ok. 41 tysięcy zł), natomiast za 30 miejsce FIS płaci 414 złotych.

Inaczej dzielone są nagrody za konkursy drużynowe. Pieniądze do podziału otrzymują tylko trzy najlepsze zespoły. Zwycięska drużyna będzie mogła się podzielić czekiem w wysokości 7,5 tysiąca franków (ok. 31 tys. zł). W rozpoczynającym się konkursie zaplanowano 26 konkursów indywidualnych, 25 serii kwalifikacyjnych i 7 konkursów drużynowych.

Mariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechuMariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechuCzytaj dalej

Zarobki zawodników w skokach narciarskich

Do tego w tym sezonie skoczkowie będą rywalizować na dwóch imprezach mistrzowskich. W pierwszej połowie grudnia w Planicy rozegrane zostaną mistrzostwa świata w lotach, a na przełomie lutego i marca mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Na tych imprezach obowiązują takie same pule nagród, ale ich podział jest zupełnie inny. Mistrz świata otrzyma czek w wysokości 29 tys. franków, czyli ok. 119 tysięcy złotych. Taką samą kwotę otrzyma mistrz świata w lotach. Jednak w przypadku obu imprez nagrody pieniężne otrzymuje tylko sześciu najlepszych zawodników mistrzostw.

Skoczkowie na wielkie pieniądze mogą liczyć także na prestiżowych turniejach. Zwycięzca Turnieju Czterech skoczni zainkasuje 20 tysięcy euro, co przy obecnych kursach daje ok. 89 tysięcy złotych. Natomiast triumfator Raw Air otrzymuje czek w wysokości 60 tysięcy (248 tys. zł). Do tego w każdym konkursie obowiązują stawki z Pucharu Świata, ponieważ zaliczają się do klasyfikacji generalnej cyklu.

Zakładając, że jeden zawodnik wygra wszystkie konkursy Pucharu Świata, obu imprez mistrzowskich, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air i kwalifikacje do każdych zawodów, to będzie mógł liczyć na zarobek bliski 2. milionów złotych.

Stoch od lat jest jednym z najlepiej zarabiających skoczków na świecie. Zestawienie to wygrał w sezonie 2017/2018 z wynikiem 178 tysięcy franków. Rok później najwięcej, bo 251 tysięcy franków zgarnął Ryoyu Kobayashi, a liderem poprzedniego sezonu był triumfator Pucharu Świata Austriak Stefan Kraft z kwotą niemal 200 tysięcy franków.

Dla porównania Robert Lewandowski za rok gry w Bayernie Monachium zgarnia 20 milionów euro. Iga Świątek, która w październiku wygrała French Open, tylko za zwycięstwo w tym turnieju otrzymała ok. 7 milionów złotych.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Elon Musk opisuje wygląd pierwszych ludzkich kolonii na Marsie. Planeta znacznie zmieni się dla człowieka
  2. Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystać
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  5. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News