Kamil Stoch LGP
Youtube
Autor Łukasz Kowalski - 22 Sierpnia 2020

Kamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawa

Kamil Stoch wrócił do rywalizacji. Trzykrotny mistrz olimpijski szykuje się do rozpoczęcia startów w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix. W konkursie w Wiśle weźmie udział 46 zawodników, co spowodowało, że nie były konieczne kwalifikacje. Skoczkowie jednak i tak stawili się na starcie, a Stoch zdeklasował rywali.

Kamil Stoch po niemal pół roku wraca do rywalizacji na najwyższym poziomie. Polak ostatnie miesiące spędził z kolegami z kadru na zgrupowaniach i obozach przygotowawczych przed zbliżającym się sezonem. Już w sobotę odbędzie się pierwszy konkurs z cyklu Letniego Grand Prix, a Polak jest jednym z faworytów do triumfu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zaskakująca decyzja nowego Ministra Zdrowia. Niektórym osobom może się bardzo nie spodobać
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Już się zaczęło, żywioł uderzył bezlitośnie. Nagranie z polskiego miasta przyprawia o ciarki
Tak wygląda nowy dom Anny i Roberta Lewandowskich. Luksusy nie z tej ziemi kosztujące miliony złotych (FOTO)Tak wygląda nowy dom Anny i Roberta Lewandowskich. Luksusy nie z tej ziemi kosztujące miliony złotych (FOTO)Czytaj dalej

Kamil Stoch potwierdził wielką klasę

Od kilku tygodni do polskich kibiców dochodziły informację z obozu polskich skoczków o doskonałej formie naszych reprezentantów. Wyróżniać się szczególnie mieli Kamil Stoch, Dawid Kubacki, oraz Piotr Żyła. Obserwujący treningi skoczków podkreślali, że z bardzo dobrej strony zaczął pokazywać się także Klemens Murańka.

Skoczkowie z całego świata pierwszą okazję do rywalizacji na międzynarodowym poziomie będą mieli już w sobotę podczas pierwszego w tym roku konkursu Letniego Grand Prix. Z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku odbędą się tylko dwa konkursy cyklu i oba zostaną rozegrane w trwający weekend w Wiśle.

Na starcie konkursu inaugurującego Letnie Grand Prix stanie 46 zawodników, co spowodowało, że nie było potrzeby rozgrywania piątkowych kwalifikacji do sobotniego konkursu. W związku z tym TVP, które będzie transmitować sobotnie i niedzielne konkursy, postanowiło, że zorganizuje zawody prologu o Puchar TVP.

Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

Polscy skoczkowie potwierdzili klasę

Podczas piątkowego konkursu potwierdziło się to, o czym mówili obserwujący treningi Polskich skoczków. Swoją wysoką dyspozycję potwierdzili Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Przez długi czas, żaden z zawodników nie potrafił przekroczyć 130. metra. Dopiero trzykrotny mistrz olimpijski skoczył 133,5 metra i objął prowadzenie. Zaraz po nim skoczył Dawid Kubacki, który wylądował 2,5 metra bliżej.

Ostatecznie prolog o Puchar TVP Sport wygrał Stoch, wyprzedzając Kubackiego o 4,3 punktu. Trzecie miejsce zajął Austriak Philipp Aschenwald (126,5 metra), który do zwycięzcy stracił blisko 13 punktów. Na piątym miejscu zawody zakończył Piotr Żyła (125 metrów), a na siódmym Klemens Murańka (126,5 m).

Pozostali Polacy nie poradzili sobie najlepiej. W drugiej dziesiątce znaleźli się Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula i Maciej Kot, a w trzeciej Andrzej Stękała oraz Paweł Wąsek. Najgorzej z reprezentantów Polski zaprezentowali się Kacper Juroszek, Jakub Wolny oraz Mateusz Gruszka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trik niby wszyscy znamy, a i tak dajemy się nabrać. W efekcie wydajemy jeszcze więcej
  2. Potężny wybuch w kosmosie trwa już ponad 400 lat. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News