Kamil Stoch medale
screen youtube.com/ Eurosport Polska
Autor Łukasz Kowalski - 24 Października 2020

Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii

Kamil Stoch już za niespełna miesiąc rozpocznie kolejny sezon Pucharu Świata. Zbliżająca się kampania będzie niezwykle intensywna, ze względu na natłok ważnych turniejów rangi mistrzowskiej. Już na początku grudnia Polak będzie miał okazję zapisać się w historii. Stoch będzie miał okazję zdobyć ostatnie brakujące w jego kolekcji trofeum.

Kamil Stoch już pod koniec listopada rozpocznie kolejny sezon Pucharu Świata. Polak stanie na starcie inaugurujących konkursów na skoczki im. Adama Małysza w Wiśle. Dla naszego reprezentanta to zapewne jeden z ostatnich sezonów w karierze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Zacznie się już rano w niedzielę. Wielki sabotaż kościołów w całej Polsce, co się dzieje?
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąJustyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąCzytaj dalej

Kamil Stoch ma szansę na historyczne osiągnięcie

Forma zawodnika jest na razie wielką niewiadomą. Z powodu choroby ominęły go letnie mistrzostwa Polski w Szczyrku, które rozgrywały się w ubiegły weekend. Pod nieobecność Stocha wygrał Dawid Kubacki, przed Andrzejem Stękałą i Klemensem Murańką.

Kamil Stoch w rozmowie z portalem Sport.pl opowiedział o swoi stanie zdrowia i planach na następny sezon. Polak wypowiedział się także na temat zbliżającego się, bardzo nietypowego sezonu. Na początku grudnia odbędą się przełożone z marca mistrzostwa świata w lotach, a na przełomie lutego i marca skoczkowie będą rywalizować na mistrzostwach świata w Oberstdorfie.

- Czuję się dobrze. Mogę powiedzieć, że z dnia na dzień jest coraz lepiej. Już trenuję, wszystko wraca do normy - odpowiedział Stoch na pytanie o swój stan zdrowia. - Trochę mi było żal, że mnie nie ma w Szczyrku i nie mogę rywalizować. Z drugiej strony raz na jakiś czas dobrze zobaczyć coś z innej perspektywy - dodał.

Polacy po konkursach w Wiśle będą musieli udać się do Finlandii na zawody w Kuusamo. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa reprezentacja Polski będzie musiała się tam udać samochodem oraz promem. Stoch skomentował tę zmianę.

- Cel uświęca środki. Sytuacja jest wyjątkowa. Szczerze mówiąc, to wolę jechać samochodem niż nie jechać w ogóle. Wiadomo też, że dzisiaj to nie są samochody, jakie były 20 lat temu. Nie mamy drewnianych ławek (śmiech). Dzisiaj mamy naprawdę bardzo dobre i komfortowe auta i myślę, że to wszystko jest do przeżycia i zaplanowania - powiedział Kamil Stoch.

Polski zawodnik w rozmowie z portalem odpowiedział na pytanie dotyczące jego wieku i zakończenia przez niego kariery. Stoch przyznał, że w ostatnich latach jego doświadczenie bardzo mu pomagało w konkursach Pucharu Świata.

- Inaczej też podchodzę do samych treningów. Nie przejmuje się już jakimiś niepowodzeniami. Mam swoje cele, do których zmierzam. Wiem, do jakiego poziomu chcę dojść i po prostu sobie pracuję. Poza tym skoki nadal mnie cieszą. Zwłaszcza te bardzo dobre skoki. Kiedy takie oddaję na treningach, to wtedy nic innego nie jest mi potrzebne do szczęścia. To jest taki wyznacznik - dodał Kamil Stoch.

Kamil Stoch jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce Pucharu Świata. Polak na swoim koncie ma trzy złote medale igrzysk olimpijskich, złoto mistrzostw świata, triumf w Turnieju Czterech Skoczni a także dwie Kryształowe Kule. W tym sezonie po raz kolejny będzie miał okazję do zdobycia ostatniego brakującego trofeum.

Marta Linkiewicz przekracza kolejną granicę. Zaczęła się wić w samym staniku przed tysiącami Polaków (FOTO)Marta Linkiewicz przekracza kolejną granicę. Zaczęła się wić w samym staniku przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Kamil Stoch ma szansę wygrać absolutnie wszystko

Kamil Stoch w swojej kolekcji nie ma jedynie złotego medalu mistrzostw świata w lotach. Na początku grudnia Stoch będzie miał okazję do zdobycia tego upragnionego trofeum. Trzykrotny mistrz olimpijski, jeżeli wygra, będzie drugim skoczkiem po Mattim Nykanenie, który w skokach narciarskich wygrał absolutnie wszystko.

- Wierzę w plan treningowy. Ufam, że to wszystko, co zostało przygotowane przez sztab w ścisłej współpracy z Haraldem Pernitschem, zostało zrobione w ten sposób, że już od startu będziemy przygotowani na sto procent możliwości. Ja tak do tego podchodzę. Psychicznie nie mogę zmienić swojego myślenia, że na przykład muszę się bardziej napędzić - stwierdził Kamil Stoch.

Kamil Stoch będzie też miał okazję dogonić Adama Małysza pod względem wygranych konkursów w Pucharze Świata. "Orzeł z Wisły" wygrał zawody 39 razy, natomiast Stoch ma tych triumfów o trzy mniej. Zdecydowanym liderem w tym zestawieniu jest Gregor Schlierenzauer, który ma na koncie 53 wygrane konkursy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze, ważne informacje dla seniorów. Wiemy, o ile mają wzrosnąć emerytury
  2. Bank PKO BP ostrzega przed fałszywą aplikacją. Pieniądze znikają z kont klientów
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News