Kamil Stoch
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Grudnia 2020

Największy rywal Kamila Stocha załamał ręce. Poruszające wyznanie, "Nie będę w stanie"

Kamil Stoch i pozostali nasi skoczkowie już w przyszłym tygodniu przystąpią do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni. Przed jedną z najważniejszych imprez sezonu obszernego wywiadu udzielił jeden z najlepszych skoczków ostatnich lat i wielki rywal Kamila Stocha. Stefan Kraft przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że nie jest w stanie już trenować i skakać jak kiedyś. Wszystko przez problemy zdrowotne, które nie opuszczają ostatnio Austriaka. 

  • Kamil Stoch i czołówka skoczków przygotowują się do startu w Turnieju Czterech Skoczni
  • Podczas jednej z najważniejszych imprez sezonu nie zabraknie także Stefana Krafta, który słabo radzi sobie w dotychczasowych konkursach PŚ
  • Austriaka prześladowały problemy zdrowotne, przez co nie mógł pokazać pełni swoich możliwości
  • Kraft wyznał, że nie jest w stanie już skakać jak dawniej

Kamil Stoch być może na naszych oczach traci jednego ze swoich największych rywali. Stefan Kraft, triumfator Pucharu Świata z minionego sezonu, obecnie radzi sobie bardzo słabo. Austriak wyznał, że nie jest w stanie już skakać jak dawniej.

Kamil Stoch traci wielkiego rywala? Stefan Kraft szczerze o swoich ograniczeniach

Rywalizacja w Pucharze Świata w sezonie 2020/2021 nie jest udana dla triumfatora sprzed kilku miesięcy. Stefan Kraft, jeden z najlepszych skoczków ostatnich lat i wielki rywal Kamila Stocha, nie jest w stanie nawiązać walki z najlepszymi obecnie zawodnikami. Austriak w ostatnim czasie miał poważne problemy ze zdrowiem.

Pod koniec listopada Kraft zaraził się koronawirusem i musiał wstrzymać się z treningami i kolejnymi startami. Wydawało się, że uda mu się wrócić na mistrzostwa świata w lotach, które odbyły się w Planicy, jednak tuż przed zawodami 27-latek doznał kontuzji pleców. Uraz wykluczył go także z rywalizacji w zawodach w Engelbergu w miniony weekend.

Mimo kłopotów, Stefan Kraft znalazł się w kadrze Andreasa Widhoelzla na Turniej Czterech Skoczni. Triumfator Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 udzielił wywiadu dla portalu Laola1.at, w którym poruszył temat właśnie TCS i swojej aktualnej dyspozycji.

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówTragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówCzytaj dalej

- To oczywiste, że nie będę tam faworytem. Przygotowania do rywalizacji były dalekie od wymarzonych - powiedział Kraft. Austriak ostatnio trenował w Seefield. Po treningach w Tyrolu jest optymistycznie nastawiony do kolejnych startów, jednak wskazał, że nie jest już w stanie skakać jak dawniej.

Stefan Kraft musi zmienić metody treningowe po przebytych urazach

- Chciałem sprawdzić, jak na skoki po dłuższej przerwie zareaguje moje ciało. Sygnały są obiecujące. Mam teraz dużo empatii do mojego ciała. Strukturalnie moje mięśnie wyglądają dobrze. Niestety istnieją jednak zaburzenia równowagi mięśniowej, które narastały przez lata i w tym roku bańka pękła - powiedział Austriak.

- Nie będę w stanie ćwiczyć siłowo tak, jak przez ostatnich pięć lat. Wtedy zawsze byłem w stanie dawać z siebie maksimum, nigdy nic mnie nie bolało. W pewnym momencie zaczynamy jednak odczuwać skutki poprzednich wysiłków - wyznał skoczek.

- Turniej Czterech Skoczni? Chcę skakać jak najlepiej, chcę wygrywać, bo przecież po to się rywalizuje. Nie przejmuję się jednak miejscem, które zajmę. Chcę wytrwać w zdrowiu i wziąć udział we wszystkich konkursach. Jestem pewien, że w Oberstdorfie będzie dobrze. Wierzę w to, co robię. Zobaczymy, jak moje ciało zareaguje na kolejne zawody - zakończył swoją wypowiedź Kraft.

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się w poniedziałek od sesji kwalifikacyjnej do konkursu w Oberstdorfie, który zaplanowano na 29 grudnia. 1 stycznia skoczkowie zmierzą się na skoczni w Garmisch-Partenkirchen. 3 stycznia odbędą się zawody w Innsbrucku, a rywalizację zakończy konkurs 6 stycznia w Bischofshofen.

Źródło: Laola1.at

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News