Kamil Stoch
Skocznia Wisła
Autor - 25 Listopada 2019

Koniec inauguracji PŚ w Wiśle? Polacy chcą zmian w terminarzu

Kamil Stoch zajął podczas konkursu Pucharu Świata w Wiśle trzecie miejsce. Możliwe jednak, że PŚ był po raz ostatni inaugurowany w tym miejscu. Polacy chcą zmian w terminarzu.

Kamil Stoch w pierwszym konkursie nowego sezonu Pucharu Świata zajął trzecie miejsce. Siódmy był Dawid Kubacki a 25. lokatę zajął Maciej Kot. Najgorzej ten konkurs będzie wspominał Piotr Żyła, który nie zakwalifikował się do serii finałowej przez fatalnie wyglądający upadek. Polskiemu skoczkowi na szczęście nic się nie stało, natomiast z tego loteryjnego konkursu zostaną wywołane konsekwencje. Jedną z nich - najpoważniejszą - może być zaprzestanie inauguracji Pucharu Świata w Wiśle.

Duży polski zespół w wielkich tarapatach. Drużyna może zostać wycofana z ligiDuży polski zespół w wielkich tarapatach. Drużyna może zostać wycofana z ligiCzytaj dalej

Wisła sprawdza się jako organizator, zadowolona z organizacji zawodów jest Międzynarodowa Federacja Narciarska a także sponsorzy. Puchar Świata w Wiśle został zainaugurowany trzeci raz z rzędu. I czy to będzie ostatni? Koszt takiego przedsięwzięcia jest duży, ale zarobek również. Wisła najlepiej zarabiała na konkursach otwierających PŚ, kiedy na tej skoczni odbywały się późniejsze konkursy, to kwoty nie były już tak imponujące. - Sponsorzy wolą, żeby nasze konkursy były w listopadzie. Wtedy dają więcej - mówi na łamach sport.pl Andrzej Wąsowicz, który stoi na czele komitetu organizacyjnego zawodów.

Wiadomo, że start sezonu jest gwarancją większej oglądalności. Dalsze wyniki oglądalności uzależnione są od wyników polskiej kadry. Jak będzie szło dobrze to oczywiście widzów może być jeszcze więcej. W przypadku słabych wyników kibice nie siadają tak chętnie przed telewizory.

Kamil Stoch jest zadowolony, Piotr Żyła niekoniecznie

Trzeba jednak patrzeć na realia. A są one takie, że o tej porze roku w Wiśle są bardzo słabe warunki do skakania. Dowodem tego jest ostatni weekend, podczas którego wiele skoków było loteryjnych. Najbardziej z Polaków zadowolony może być Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce, natomiast najbardziej ucierpiał Piotr Żyła, który opuszczał wybieg z zakrwawioną twarzą. Tylko czy to wystarczy, by konkursy w Wiśle mogły odbywać się później?

Najprawdopodobniej niestety nie. We wstępnym kalendarzu na przyszły sezon Wisła została już umieszczona w tej samej roli. Możliwe jednak że po ostatnim loteryjnym weekendzie to się zmieni.

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się już w najbliższy weekend w Ruce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obrzydliwe zachowanie eksperta w studiu. Swoim okrzykiem obraził miliony widzów
  2. Prezydent klubu obraził własnego piłkarza. Obrzydliwa wypowiedź na temat Mario Balotelliego
  3. Mała Klara Lewandowska już rozdaje autografy. Zdjęcie dziewczynki podbija sieć [FOTO]
  4. Koszmarna kontuzja byłego reprezentanta Polski. Być może będzie musiał zakończyć karierę
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News