Kamil Stoch
instagram.com/dawidkubacki
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Stycznia 2020

Niesamowity rekord Kubackiego. Polak wyprzedził Stocha i Małysza, teraz goni kolejne legendy

Kamil Stoch i Adam Małysz mogą dziś z zazdrością spoglądać na Dawida Kubackiego. Skoczek, który zajął dzisiaj 3. miejsce w trakcie konkursu w Zakopanem wyrównał dzisiaj rekord światowych legend. Polak stał się częścią historii, a jego osiągnięcie będzie bardzo ciężkie do pobicia.

Kamil Stoch i Adam Małysz przed dzisiejszym konkursem dzierżyli rekord, który przebił dopiero Dawid Kubacki. Skoczek narciarski wspiął się na szczyt swoich możliwości i zajął trzecie miejsce w trakcie konkursu w Zakopanem. Dobra forma sportowca przełożyła się na zrównanie się z kilkoma legendami sportu. Osiągnięcie skoczka jest wprost nie do opisania. Inni skoczkowie mogą patrzyć wyłącznie z zazdrością.

Wielka nagroda Dawida Kubackiego. Skoczek dostanie fortunę za niezwykłe występyWielka nagroda Dawida Kubackiego. Skoczek dostanie fortunę za niezwykłe występyCzytaj dalej

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce, ale to Dawid Kubacki pobił rekord. Niesamowita forma sportowca

Kubacki, który w trakcie dzisiejszego konkursu w Zakopanem był jednym z faworytów konkursu, ostatecznie skończył zawody na trzecim miejscu przegrywając z Kamilem Stochem. Sportowiec, który stanął dzisiaj przed szansą zrównania się z legendami skoków pobił Adama Małysza i zwycięzcę zawodów na Wielkiej Krokwi ilością zgromadzonych podium w trakcie sezonu pucharu świata. Kubacki z dorobkiem 9. podium z rzędu zrównał się z rekordem legendarnego fińskiego skoczka Mattiego Nykkanena, Gregora Schlierenzauera i Stefan Krafta.

Jakby tego było mało, Polak ma szansę w tym sezonie stać się prawdziwym liderem klasyfikacji najczęściej stawających na podium skoczków. Aby pobić wielki rekord, brakuje mu "zaledwie" pięciu występów.

Kubacki pobije rekord?

Zważając na to, że Dawid Kubacki jest w wielkiej formie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrównał się, albo wręcz prześcignął inną legendę fińskiego sportu - Janne Ahonena. Przypomnijmy, że Fin notował 13. podium z rzędu, a jego osiągnięcie jest od lat nie do prześcignięcia.

Wiele wskazuje na to, że kibice w tym sezonie Pucharu Świata będą przeżywać jeszcze wiele emocji i wszystko dzięki wspaniałym skokom naszych reprezentantów, którzy nie przestają czarować, co udowodnili dzisiaj w trakcie konkursu w Zakopanem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  2. Jakub Wolny tłumaczy się ze słabych skoków. Padły gorzkie słowa. "Moja dyspozycja nie jest taka, jaką chciałbym mieć"
  3. Z ostatniej chwili. Gwiazdor Legii zmienia klub. Opuścił zgrupowanie i poleciał na testy
  4. Tottenham rezygnuje z Piątka? Na celowniku zupełnie inni napastnicy
  5. Reprezentant Polski strzelił bramkę przewrotką. Gol roku, to trzeba zobaczyć (WIDEO)
  6. Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News