Kamil Stoch
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Listopada 2020

Świetne informacje dla Kamila Stocha. Media podały pilną wiadomość, powinno być lepiej, niż w Wiśle

Kamil Stoch może ze spokojem przygotowywać się do konkursu w Kuusamo. Polski sztab szkoleniowy otrzymał właśnie pilne informacje, które mogą pomóc polskim skoczkom w trakcie weekendowych zawodów w Kuusamo. Te wiadomości mogą być szczególnie ważne dla Stocha, który zawiódł w trakcie występów w Wiśle. Wiele wskazuje na to, że w trakcie następnych trzech dni będzie o wiele lepiej niż w poprzednim tygodniu na skoczni im. Adama Małysza.

Kamil Stoch staje w obliczu wielkich oczekiwań przed konkursem Pucharu Świata w Kuusamo. Ostatnie zawody Polaka w Wiśle były rozczarowujące, a sam Stoch przyjął na swoje barki wielką ilość krytyki ze strony fanów. Okazuje się jednak, że wszystkie znaki na niebie i ziemi mogą pomóc polskiemu skoczkowi. Sztab reprezentacji Polski odebrał właśnie pilne informacje, które dają nadzieję na o wiele bardziej udany konkurs.

Mamy oficjalne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Na jaw wyszła przerażająca prawda, nie było ratunkuMamy oficjalne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Na jaw wyszła przerażająca prawda, nie było ratunkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Rząd przyjął rozporządzenie, w sprawie wigilii wszystko jest już jasne. Podano maksymalną liczbę osób, jaką możemy zaprosić
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu

Kamil Stoch odebrał świetne informacje. Będzie lepiej niż w Wiśle?

W trakcie inauguracyjnych konkursów Pucharu Świata w Wiśle, Kamil Stoch nie zaprezentował się najlepiej. Przypomnijmy, że Polak zajął 27. miejsce i zdobył ledwie 4 pkt. w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata. Wielu obserwatorów narzekało, że konkurs w Polsce był nieudany z powodu złych warunków pogodowych. W trakcie niedzielnego konkursu na skoczni im. Adama Małysza wiatr dochodził do prędkości 5 m/s, co odbiło się na wynikach polskich sportowców. Okazuje się jednak, że w trakcie następnych zawodów powinno być już lepiej.

Według wstępnych założeń stacji meteorologicznych, pogoda w Kuusamo będzie o wiele lepsza. W trakcie piątkowej sesji kwalifikacyjnej, wiatr ma nie wynosić więcej, niż 3 m/s. W sobotę, a więc w czasie konkursu drużynowego, warunki będą jeszcze lepsze - prędkość wiatru ma spaść do 2 m/s. W niedzielę sytuacja będzie ciut lepsza niż tydzień wcześniej w Wiśle - prędkość wiatru wyniesie 4 m/s.

Wiele więc wskazuje na to, że sytuacja pogodowa będzie sprzyjać Kamilowi Stochowi w osiągnięciu lepszych wyników. Nie da się ukryć, że po ostatnim występie polskiego mistrza w trakcie zawodów, wiele osób zaczęło mieć wątpliwości co do przygotowania polskich skoczków. Najlepszy był Piotr Żyła, który czarował w trakcie konkursu drużynowego i zajął piątą lokatę. Niewiele gorzej spisał się Dawid Kubacki, który zakończyl zawody na 10. miejscu.

Już teraz zaczęły się dyskuje na temat tego, co przeszkodziło Kamilowi Stochowi w trakcie inauguracji Pucharu Świata. Na temat słabszej dyspozycji mistrza wypowiedział się Rafał Kot. Fizjoterapeuta w kadrze reprezentacji Polski częściowo odpowiedział na pytanie, co mogło dolegać Polakowi.

Diego Maradona stracił wiarę po spotkaniu z Janem Pawłem II. Argentyńczyk był wściekłyDiego Maradona stracił wiarę po spotkaniu z Janem Pawłem II. Argentyńczyk był wściekłyCzytaj dalej

Kamil Stoch nie zaczął dobrze Pucharu Świata. Rafał Kot przedstawił przyczyny

Kot, który jest ojcem skoczka narciarskiego Macieja Kota, przedstawił potencjalne przyczyny gorszej dyspozycji Kamila Stocha w trakcie konkursu w Wiśle. W rozmowie z "WP. Sportowe Fakty", fizjoterapeuta powiedział, że gorsza dyspozycja Stocha w trakcie sobotnich zawodów wynikała w dużej mierze z migreny, z którą zmagał się sportowiec, jednak zaznacza, że przyczyny mogły być inne. W podobnym tonie ma wypowiadać się także Adam Małysz.

- Zdania są podzielone. Trenerzy mówią, że w konkursie sobotnim problemem Kamila Stocha była migrena. Ja z kolei rozmawiałem z Adamem Małyszem i on mówi, że w pierwszy skok Kamil bardzo spóźnił. Na ile wpływ miała na to wspomniana migrena, ciężko powiedzieć - mówi Rafał Kot zapytany przez "WP.Sportowe Fakty".

Rafał Kot uspokaja zaniepokojonych miłośników polskiego skoczka i zaznacza, że słabsza inauguracja Stocha nie skreśla go w rywalizacji z najlepszymi na świecie. Zawodnik, zdaniem Rafała Kota, miał w sezon zawsze wchodzić ostrożnie i dopiero "rozkręcać się" w kolejnych konkursach.

- Niedzielny konkurs pokazał, że skoki Kamila nie są jeszcze powtarzalne. Nie idzie to z automatu i zdarzają się wpadki. Sam Kamil powiedział, że przyda mu się kubeł zimnej wody. Wie, że nie wszystko gra tak, jak powinno. Warto jednak zaznaczyć, że on zawsze wchodził w sezon zimowy bardzo ostrożnie - mówi fizjoterapeuta reprezentacji Polski.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Dzwoni nieznany numer? Nie odrzucaj go, jest bardzo ważny
  2. Jacek Rozenek opublikował poruszające wideo. Nawiązał nim do dramatycznej sytuacji ze swojego życia
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Wkrótce nadejdzie zmiana pogody. Tej jesieni tak jeszcze nie było

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News