Kamil Stoch
instagram.com/kamilstoch
Autor Mateusz Wysokiński - 28 Stycznia 2020

Ważne słowa rywala Polaków. "Kamil Stoch to moja inspiracja"

Kamil Stoch znalazł się na ustach światowych mediów po swoim niebywałym sukcesie w Zakopanem. Forma reprezentanta Polski w tym sezonie wygląda wspaniale, a sam sportowiec może jeszcze zająć bardzo wysokie miejsce w tegorocznym Pucharze Świata. Postawa Polaka została doceniona przez jednego z rywali Polaków, który przyznaje się do inspiracji Polakiem.

Kamil Stoch wraca do wspaniałej formy. Mistrz olimpijski z Soczi i Pjongczangu zwyciężając w trakcie zawodów w Zakopanem, pokazał, że nie można jeszcze stawiać na nim kreski, a sam jest w stanie zaoferować swoimi występami wiele zwycięstw i niesamowitych emocji. Postawa Polaka doceniana jest przez kibiców w całym kraju, ale zachwytu nad postawą członka reprezentacji Polski nie kryją także rywale. Jeden z nich przyznał, że wzoruje się na skoczku.

Z ostatniej chwili. Łukasz Piszczek może wrócić do EkstraklasyZ ostatniej chwili. Łukasz Piszczek może wrócić do EkstraklasyCzytaj dalej

Kamil Stoch doceniony przez rywala. Niesamowite słowa uczestnika Pucharu Świata

Zawodnik reprezentacji Polski, który odniósł spektakularne zwycięstwo w Zakopanem, wraca do wielkiej formy. Postawa Polaka w konkursach Pucharu Świata imponuje wszystkim kibicom, ale także rywalom, którzy nie spodziewali się tego, że doświadczony sportowiec będzie w stanie jeszcze walczyć o podium klasyfikacji Pucharu Świata. Do inspiracji postacią Stocha przyznał się jeden z rywali Biało-Czerwonych, Peter Prevc. Słoweniec nie ukrywa, że chciałby być kimś takim, jak jego rywal ze skoczni.

- Kamil to też inspiracja dla mnie. W sezonie 2015/16 miał problemy, trudno było go oglądać, bo się męczył. A jednak podniósł się i znowu zaczął wygrywać. To jest dla mnie przykład, że wszystko jest możliwe i warto walczyć - mówi Prevc w "Przeglądzie Sportowym".

Prevc ma problemy ze skokami

Mimo że Słoweniec nadal jest uważany za światowy top skoczków narciarskich, to nie jest w stanie czarować kibiców tak, jak przed laty. Przypomnijmy, że reprezentant Słowenii ma już w dorobku Kryształową Kulę, ale od kilku lat nie jest w stanie powtórzyć swojego wielkiego sukcesu.

Na początku sezonu 2016/17 upadłem i później, choć skakałem daleko, to dalej miałem obawy, że to się powtórzy. To mnie blokowało. Poza tym myślę, że po tamtym świetnym sezonie było wokół mnie zbyt dużo zamieszania. Wszystko się złożyło i w efekcie skakałem słabiej. Mam mieszane uczucia. Jestem w dziesiątce i patrząc na to, jak wyglądałem latem, w sumie się nie spodziewałem takich wyników. Z drugiej strony chciałbym już czegoś więcej. Liczyłem, że będę się poprawiał, tymczasem robią to inni, a nie ja - komentuje reprezentant Słowenii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sport w Chinach zagrożony. Wszystko przez koronawirus
  2. Były napastnik Cracovii bliski Krakowa. Zagra w Wiśle
  3. Robert Kubica w nowym teamie? Wielkie zainteresowanie usługami Polaka
  4. Przyszłość Piątka wyjaśni się w piątek. Polak zagra w Premier League
  5. Ważne informacje o polskich skoczkach. Miejmy nadzieję, że odzyskają formę
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News