Kamil Stoch
Instagram/Kamil Stoch
Autor - 30 Stycznia 2020

Kamil Stoch coraz bliżej końca kariery. Niektórzy zdążyli już przekreślić jego marzenia

Kamil Stoch wygrał ostatnio konkurs indywidualny w Zakopanem. To bardzo dobra informacja, bowiem niektórzy zdążyli już skreślić tego wybitnego skoczka. Ten jednak pokazuje, że nadal jest w bardzo dobrej formie.

Kamil Stoch na początku sezonu skakał w kratkę, ale wszystko wskazuje na to, że już ustabilizował swoją formę. Choć wiadomo, że jest on już coraz bliżej końca kariery, to wiele wskazuje na to, że w najbliższych konkursach - podobnie jak w Zakopanem - będzie znowu w czołówce.

Żona Kobe Bryanta przerywa milczenie. Ciężko opanować łzy, porażające wyznanieŻona Kobe Bryanta przerywa milczenie. Ciężko opanować łzy, porażające wyznanieCzytaj dalej

Kamil Stoch przez niektórych został już skreślony

W Zakopanem Stoch pokazał się z bardzo dobrej strony. Najpierw świetnie skakał w konkursie drużynowym, a następnie wygrał zawody indywidualne. To była dla niego świetna wiadomość. Dzięki temu pokazał niedowiarkom, że ciągle może być w fantastycznej formie.

Niewykluczone, że czeka go szczyt formy. Polak stwierdził, że jest w jednej z najlepszych dyspozycji w karierze, a do końca sezonu zostało jeszcze 14 konkursów. 16 zawodów jest już za nami. Po nieco ponad połowie sezonu Stoch zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej, mając tylko 11 punktów straty do piątego Mariusa Lindvika.

Kamil Stoch jest coraz bliżej końca kariery

Do pierwszego Karla Geigera traci aktualnie 357 punktów. Jeśli utrzyma swoją formę, to może odrobić do niego tę stratę. Niemiec nadal skacze dobrze, ale już nie wybitnie, tak jak w pierwszej części sezonu. Dzięki temu, że zostało jeszcze 14 konkursów do zakończenia Pucharu Świata, Stoch ma szansę doskoczyć do ścisłej czołówki, w której znajduje się też Dawid Kubacki.

Kamil Stoch jednak wieku nie oszuka. Ma 32 lata, za cztery miesiące skończy 33. W tym czasie Adam Małysz wiedział już o tym, że będzie kończył karierę. Polak wiele razy wspominał o tym, że skoki nie dają mu aż takiej satysfakcji, jak na samym początku, kiedy osiągał wielkie sukcesy. Ostatnio jednak to się zmieniło, co jest korzystne nie tylko dla samego zawodnika, jak i polskich skoków narciarskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie siatkarki zmagają się z dramatem. Cudem uniknęły walkowera
  2. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  3. Robert Lewandowski pobije kolejny rekord. Kibice przecierają oczy ze zdziwienia
  4. Stroje Polaków na Euro 2020 nie będą biało-czerwone? PZPN nie pozostawia złudzeń (FOTO)
  5. Łukasz Fabiański pokazał klasę po powrocie z kontuzji. Radosne wiadomości w sprawie bramkarza
  6. Fatalne wieści o Kamilu Stochu. Widzowie zamarli podczas skoku, skończyło się naprawdę źle

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News