Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Grudnia 2020

Niemcy wypowiedzieli się na temat Kamila Stocha. Oceniają go jednoznacznie, padły zdecydowane słowa

Kamil Stoch został polskim bohaterem pierwszego konkursu tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Pomimo wielkiego zamieszania, które wybuchło wokół polskiej reprezentacji na kilkadziesiąt godzin przed startem w Oberstdorfie, lider naszej kadry był w stanie w pełni skoncentrować się na zawodach i oddał fantastyczne skoki. Stoch zajął drugie miejsce, ustępując tylko Karlowi Geigerowi. Po zawodach, o występie Polaka rozpisywały się niemieckie media.

  • Kamil Stoch zajął drugie miejsce podczas konkursu TCS w Oberstdorfie
  • Lepszy od Polaka okazał się tylko Niemiec Karl Geiger
  • Po zawodach niemieckie media poświęciły sporo uwagi reprezentantowi Polski
  • Opinia Niemców o Kamilu Stochu może zaskoczyć polskich kibiców

Kamil Stoch zaprezentował się ze świetnej strony w konkursie, który otworzył 69. Turniej Czterech Skoczni. W Oberstdorfie Stoch zajął drugie miejsce i pokazał, że będzie jednym z faworytów do wygrania prestiżowej rywalizacji. Zauważyły to także niemieckie media.

Kamil Stoch rewelacyjny podczas konkursu w Oberstdorfie

Polscy kibice skoków narciarskich w ciągu ostatnich dni przeżyli prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Nasi skoczkowie pojechali do Oberstdorfu jako jedni z faworytów do wygrania inauguracyjnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Zamiast tego mogli w ogóle nie wystąpić w zawodach.

Zamieszanie zaczęło się w niedzielę, gdy okazało się, że Klemens Murańka może być zarażony COVID-19. Kolejne badania potwierdziły te obawy i w efekcie niemiecki sanepid wykluczył polskich skoczków z rywalizacji w Oberstdorfie. Nasza kadra nie zamierzała jednak składać broni.

Już kilka godzin później okazało się, że wynik testu Murańki jest negatywny. Dlatego też zarządzono przeprowadzenie kolejnych badań, od którego miało zależeć, czy nasi reprezentanci zostaną dopuszczeni do udziału w konkursie w Oberstdorfie. Na szczęście wszyscy członkowie naszej drużyny uzyskali wynik negatywny.

Polski Związek Narciarski pilnie odpowiada Niemcom. Pojawiły się absurdalne zarzuty, chodzi o naszą reprezentacjęPolski Związek Narciarski pilnie odpowiada Niemcom. Pojawiły się absurdalne zarzuty, chodzi o naszą reprezentacjęCzytaj dalej

Reprezentanci Polski otrzymali zgodę na start, a zawody z konieczności odbywały się w zmienionej formule. Na starcie obejrzeliśmy 62. zawodników, a w pierwszej serii zabrakło tradycyjnej rywalizacji w parach. Polacy wypadli bardzo dobrze.

Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Kamil Stoch. Skoczek z Zębu po słabszych występach na starcie sezonu, w ostatnich tygodniach jest naprawdę w wyśmienitej dyspozycji. Stoch miał wielkie szanse na zwycięstwo w Oberstdorfie.

Ostatecznie 33-latek zajął jednak drugie miejsce. Musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Karla Geigera. To niemiecki skoczek stanął na najwyższym stopniu podium.

Niemcy rozpływają się nad Kamilem Stochem

Po konkursie na temat świetnej postawy Kamila Stoch rozpisywały się nie tylko polskie, ale i niemieckie media. Nasi zachodni sąsiedzi doceniają formę Polaka, który jeszcze kilka tygodni temu mógł kandydować do miana rozczarowania sezonu 2020/2021. Mistrz pokazał jednak, że był to tylko chwilowy kryzys formy.

- Stoch pozostaje Królem Kamilem - napisali dziennikarze portalu sport1.de, którzy przygotowali zestawienie największych objawień pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Dalej pisali o Stochu jeszcze odważniej, doceniając jego wielką klasę. - 33-latek jest największym skoczkiem ostatniej dekady - stwierdzili niemieccy dziennikarze.

Źródło: sport1.de

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News