Kamila Skolimowska
Wikipedia - uploaded by Zureks / CC BY
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 27 Września 2020

Kamila Skolimowska - nieodżałowana mistrzyni olimpijska. Piękna kariera, która została tragicznie przerwana

Kamila Skolimowska na stałe zapisała się w historii nie tylko polskiego, ale i światowego sportu. Polska mistrzyni olimpijska przez lata zaliczała się do światowej czołówki. Jej postawa inspirowała i dalej inspiruje polskich lekkoatletów. Do dziś sportowcy z całego świata o niej pamiętają.

Kamila Skolimowska weszła do świata sportu z przytupem. Już jako 14-latka zdobyła swoje pierwsze seniorskie mistrzostwo Polski w rzucie młotem, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski. Mając niespełna 18 lat, wystąpiła na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich, podczas których przeszła do historii.

Polska młociarka jechała do Sydney jako wielka nadzieja polskiej lekkoatletyki. Skolimowska nieoczekiwanie z wynikiem 71,16 m została mistrzynią olimpijską. Swoim sukcesem przeszła do historii sportu oraz swojej konkurencji jako najmłodsza zdobywczyni złotego medalu w rzucie młotem podczas igrzysk olimpijskich.

To był największy sukces w jej karierze. Podczas późniejszych startów na igrzyskach oraz mistrzostw świata nie zdobyła już medalu, ale plasowała się w czołówce. Na igrzyskach w Atenach w 2004 roku zajęła piąte miejsce, a cztery lata później w Pekinie ukończyła zawody bez wyniku po spalonych wszystkich próbach.

Podczas zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii w lutym 2009 roku Skolimowska nieoczekiwanie zasłabła podczas treningu. Szybko przetransportowano ją do szpitala, ale mimo interwencji lekarzy nie udało jej się uratować. Przyczyną śmierci okazał się zator tętnicy płucnej.

W świecie sportu dalej pamięta o Kamili Skolimowskiej. Już kilka miesięcy po śmierci zawodniczki, bo w maju 2009 roku zorganizowano I Memoriał Kamili Skolimowskiej, który rozgrywany jest co roku. Dodatkowo inna wielka polska młociarka Anita Włodarczyk do tej pory występuje w rękawicy, która należała do Skolimowskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Robert Lewandowski się wygadał. Ujawnił tajemnicę Bayernu Monachium, wszystko wyszło na jaw
  4. Wielkie zmiany w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Jedna z nich wyjątkowo zasmuci polskich kibiców
  5. Aż trudno uwierzyć, czym zajmuje się mama Anny Lewandowskiej. Jest doskonale znana wielu Polakom
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News