Kamila Skolimowska
Twitter
Autor Piotr Mika - 29 Września 2020

20 lat temu Kamila Skolimowska zdobyła olimpijskie złoto. Jej wspaniałą karierę przerwała nagła śmierć (WIDEO)

Kamila Skolimowska była jedną z najbardziej lubianych polskich lekkoatletek. Utalentowana zawodniczka już jako nastoletnia zawodniczka osiągała wielkie sukcesy, jednak później jej kariera nieco wyhamowała. Jej nagła śmierć była prawdziwym ciosem dla wszystkich polskich kibiców.

Kamila Skolimowska zachwyciła i zdziwiła cały sportowy świat, gdy jako niespełna 18-letnia dziewczyna sięgała po złoto w rzucie młotem na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Niewielu ekspertów oraz kibiców spodziewało się, że tak młoda zawodniczka zdoła pokonać wszystkie rywalki i stanąć na najwyższym stopniu podium.

Niestety, po igrzyskach w Sydney w dorobku Skolimowskiej brakowło sukcesów podobnej wagi. Na kolejnych mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich lądowała poza podium. Dobrze radziła sobie jednak w mistrzostwach Europy, zdobywając srebro w Monachium w 2002 roku oraz brąz w Goeteborgu w 2006 roku.

Niestety, trzy lata później doszło do tragedii. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Portugalii Skolimowska zasłabła i mimo interwencji lekarzy nie udało się jej uratować. Zmarła z powodu zatoru tętnicy płucnej, spowodowanego nierozpoznaną zakrzepicą. Poniżej przypominamy największy sukces naszej młociarki, który miał miejsce równo 20 lat temu.

Kamila Skolimowska - IO Sydney 2000

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News