Kazimierz Górski legenda
www.prezydent.pl
Autor Piotr Bernaciak - 25 Września 2020

Kazimierz Górski. Najlepszy polski trener w historii?

Kazimierz Górski niewątpliwie uchodzić może za trenerski wzór wśród polskich szkoleniowców. Żaden obecny trener nie może pochwalić się tak wielkimi osiągnięciami z drużyną narodową, która za czasów Kazimierza Górskiego była jedną z najlepszych na świecie.

Kazimierz Górski bezapelacyjnie należy do panteonu polskich trenerów. Nie jest żadną tajemnicą, że nasz kraj nie posiada i nigdy nie posiadał szkoleniowców na najwyższym światowym poziomie, a dziś, gdy Robert Lewandowski jest prawdopodobnie najlepszym piłkarzem na świecie, polscy trenerzy nie są nawet europejskimi średniakami. Przypadki tych, którym się udało osiągnąć coś na świecie, można policzyć na palcach jednej ręki.

Wśród nich niewątpliwie znalazłby się Henryk Kasperczak, a więc trener wysoce poważany we Francji, ale i w całej Afryce, ale też przede wszystkim Kazimierz Górski, czyli selekcjoner, który poprowadził naszą drużynę narodową do największych sukcesów w jej historii. Jego mistrzostwo olimpijskie zostało zdobyte w czasach, gdy piłka nożna na tym wielkim turnieju cieszyła się dużo większą renomą niż obecnie.

A przecież nie można zapominać również o srebrnym medalu igrzysk, ale i o trzecim miejscu na mistrzostwach świata, czyli na imprezie piłkarskiej, która do dziś jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu każdego polskiego kibica. Tego sukcesu nikt mu nie odbierze i wydaje się, że w najbliższym czasie nikt nie ma nawet szans, by zbliżyć się do tak wielkiego triumfu.

Kazimierz Górski swoje sukcesy osiągał również za granicą. W Grecji uznawano go za doskonałego szkoleniowca, który aż pięciokrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju. Choć Górskiego od wielu lat nie ma już z nami, to wciąż jest on wzorem do naśladowania do bardzo wielu szkoleniowców młodszego pokolenia.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News