Kibice
Facebook Sheffield Wednesday
Autor - 2 Sierpnia 2020

Kibice nie mogą ukryć wściekłości. Znany klub ukarany przez władze ligi, stracą aż 12 punktów

Kibice nie mogą się pogodzić z werdyktem władz ligi, które ukarały ich ukochany klub odjęciem aż 12 punktów w nadchodzącym sezonie. Dla zespołu walczącego o utrzymanie we właśnie minionej kampanii może to oznaczać prawie pewny spadek w sezonie 2020/2021. Co ciekawe jeden z ich ligowych rywali nie zgadza się z decyzją władz.

Kibice Sheffield Wednesday mogą z niepokojem spoglądać na przyszły sezon. English Football League (EFL) właśnie poinformowało, że w związku z nieprawidłowościami w zarządzaniu ich klub zostanie ukarany ujemnymi punktami w sezonie 2020/2021. Odjęcie 12 punktów na samym starcie rozgrywek może oznaczać spadek dla zasłużonego klubu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos
Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, "wprowadziliśmy wszelkie procedury"Czytaj dalej

Kibice wścielki po decyzji związku

Sheffield Wednesday może mieć ogromne kłopoty w przyszłości po tym, jak władze Championship uznały klub winnym naruszenia zasad zrównoważonego zarządzania i ukarały ich odjęciem aż 12 punktów w przyszłym sezonie. Drużyna, która w rozgrywkach 2019/2020 utrzymała się w Championship z przewagą 8 punktów nad strefą spadkową może mieć z tego powodu spore problemy.

Wszystko zaczęło się od kłopotych finansowych po kilku nieudanych barażach o awans do Premier League. Kolejne drogie zakupy zawodników nie zostały zrekompensowane przez dobre wyniki sportowe, które przełożyłyby się na wpływy z m.in. praw telewizyjnych. Sheffield Wednesday zaczęło się zadłużać i żeby podreperować swoją sytuację odsprzedało obiekt na którym występowała drużyna, Hillsborough Stadium, właścicielowi klubu Dejphonowi Chansiriemu.

Z tego tytułu klubową kasę zasiliło 60 mln funtów, co miało załatać jego dziurę budżetową. Jednakże Komisja Dyscyplinarna wykazała, że jest to wbrew regulaminowi EFL i Sheffield nie miało prawa wpisać tego wpływu w swoim sprawozdaniu finansowym do lipca 2018 roku. To z kolei oznaczało, że klub przekroczył dopuszczalny deficyt budżetowy, przez co został ukarany odjęciem 12 punktów w nadchodzącym sezonie 2020/2021.

Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobieMedia podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobieCzytaj dalej

Z decyzją władz ligi nie zgadza się Charlton Athletic

Co ciekawe, tegoroczny spadkowicz z Championship, Charlton Athletic nie zgadza się z decyzją Komisji Dyscyplinarnej. Klub, który zajął 22. miejsce w lidze, czyli pierwsze karane spadkiem, miał nadzieję, że Sheffield Wednesday zostanie ukarane odjęciem punktów już w zakończonym sezonie 2019/2020, co by oznaczało dla nich spadek, zaś utrzymanie się Chartlonu. Co ciekawe, taka sytuacja spotkała Barnsley, które utrzymało się w Championship dzieki temu, że karę 12 ujemnych punktów otrzymało Wigan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych
  3. Ruszyła budowa reaktora termojądrowego. Ogromny krok na drodze do czystej energii jądrowej
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News