Kibice
Pixabay webandi
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Grudnia 2020

Niewyobrażalna tragedia. Podczas meczu odebrał życie sędziemu, wszystko przez niepomyślną decyzję arbitra

Kibice choć są nieodłączną częścią piłki nożnej, czasami niestety zapominają, że sport nie jest kwestią życia i śmierci. Światowe media informują o szokującym zdarzeniu, do jakiego doszło podczas jednego z meczów w Afryce. Kibic niezadowolony z decyzji sędziego wtargnął na boisko i zabił go.

  • Świat obiegła szokująca historia z meczu w Afryce
  • Podczas spotkania lokalnych rozgrywek w Kenii kibic zaatakował sędziego
  • Mężczyzna zabił arbitra
  • Przyczyną ataku miała być decyzja o podyktowaniu rzutu karnego

Kibice piłkarscy niestety czasami przeistaczają się w zwyczajnych bandytów. Światem futbolu właśnie wstrząsnęła historia z Kenii, gdzie sędzia stracił życie po ataku kibola. Wszystko dlatego, że podyktował rzut karny dla drużyny przeciwnej.

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda na temat jego prawdziwej religiiPiotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda na temat jego prawdziwej religiiCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Kibice potrafią pokazać się z najgorszej strony. Szokująca historia w Kenii

Szokującą historię opisują światowe media. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas meczu rozgrywanego w Kenii. Wściekły kibic wtargnął na boisko i zaatakował sędziego.

Zobacz także: Dramat w rodzinie królewskiej. Elżbieta II w żałobie

Pojedynek na boisku toczyły drużyny Ichuni Youth i Aspire FC. W pewnym momencie doszło do sytuacji spornej w polu karnym. Sędzia liniowy John Chang'aa Okwoyo zasygnalizował głównemu, że powinien odgwizdać rzut karny.

Tak też się stało, co nie spodobało się jednemu z kibiców. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wtargnął na boisko i ruszył w kierunku sędziego liniowego. Służby porządkowe próbowały zatrzymać kibica, ale doszło do konfrontacji.

Sędzia John Chang’aa Okwoyo kazał mężczyźnie opuścić boisko i rzucił w jego kierunku chorągiewką. Agresorowi to się jednak nie spodobało i zaatakował arbitra. Wyprowadził podobno silny kopniak w podbrzusze Okwoyo.

Zobacz także: Nadchodzi europejska emerytura. Polski system czeka rewolucja

Sędzia liniowy padł podobno na ziemię i stracił przytomność. Lekarze, którzy przybyli na miejsce stwierdzili, że John Chang’aa Okwoyo nie żyje. Jak się okazuje, jest jednak jeszcze jedna wersja wydarzeń, a sytuacja wygląda bardzo podejrzanie.

Kamil Stoch i Piotr Żyła mają poważne problemy. Wszystko wyszło na jaw, ich plany zostały zniszczoneKamil Stoch i Piotr Żyła mają poważne problemy. Wszystko wyszło na jaw, ich plany zostały zniszczoneCzytaj dalej


Arbiter został zabity przez kibica na boisku

Dziennikarz lokalnych mediów Jacob Ongeri, który oglądał spotkanie pomiędzy Ichuni Youth i Aspire FC, opisuje przebieg wydarzeń nieco inaczej. Jego opis starcia pomiędzy sędzią a kibolem znacząco różni się od tego, który pojawił się w światowych mediach.

- Zawodnik Ichuni został kontuzjowany, a kibic rzucił się, aby pomóc w ewakuacji piłkarza z boiska. Został jednak powstrzymany przez zespół ratunkowy. Sędzia powiedział mu, aby szybko opuścił murawę, ale ten wdał się z nim w dyskusję. Sędzia rzucił w kierunku awanturnika chorągiewkę, a on w odwecie uderzył go pięścią. Arbiter runął nieprzytomny na murawę - mówi Ongeri.

Wersję o kopnięciu w podbrzusze i śmierci arbitra tym spowodowanej podtrzymuje sekretarz hrabstwa, w którym rozegrano ten mecz. Co ciekawe władze były przeciwne rozgrywaniu tego spotkania, a John Chang’aa Okwoyo był podobno ostrzegany, by nie brać udziału w meczu. Policja szuka mordercy arbitra.

Źródło: Onet.pl, o2.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News