Kibice
commons.wikimedia.org/Roger Gor/creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Września 2020

Kibice gości wracają na stadiony Ekstraklasy? Znamy plan PZPN

Kibice gości będą mogli wreszcie powrócić na stadiony PKO Ekstraklasy. Polski Związek Piłki Nożnej miał przygotować plan, który dokładnie wyjaśnia na jakich zasadach ma odbyć się ten proces. Jak się okazuje wszystko będzie zależało od klubów, którzy w danym spotkaniu będą gospodarzami.

Na ten moment ze zniecierpliwieniem czekali najzagorzalsi kibice piłki nożnej w kraju. Wedle doniesień medialnych, PZPN miał przedstawić szczegółowy plan dotyczący powrotu fanów gości na stadiony. Związek zostawia wolną rękę klubom-gospodarzom, które mają podejmować ostateczne decyzje.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Czytaj dalej

Kibice gości wrócą na stadiony?

PZPN rekomenduje, aby klub-gospodarz zabiegał o rekomendacje Policji i Sanepidu w sprawie wpuszczenia kibiców gości na stadion. Obiekty nadal będą mogły wypełniać się w 50%, co równa się z tym, że na trybunach będzie mniej przeznaczonych miejsc dla fanów gospodarzy niż dotychczas. Problem pojawia się także w klubach, w których wejścia na sektor gości krzyżują się z obecnie obowiązującymi na stadionach strefami, w których nie mogą przebywać osoby nieuprawnione.

Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. "Staram się być dobrej myśli, chociaż nie jest łatwo"Czytaj dalej

Kluby zostały bezpośrednio poinformowane

Jak się okazuje, każdy klub PKO Ekstraklasy otrzymał dokument o nazwie „II etap udostępniania stadionów piłkarskich dla publiczności w reżimie sanitarnym”. Można było w nim m.in., przeczytać”

"Klub drużyny gospodarza jest uprawniony do przyjmowania autoryzowanych grup kibiców klubów gości, zgodnie z zasadami określonymi w uchwale nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Ewentualne przyjęcie autoryzowanych grup kibiców gości jest wyłączną decyzją klubu drużyny gospodarza, na podstawie uzgodnień z właściwymi podmiotami publicznymi (m.in. inspektorat sanitarny, policja itp.)."

Wniosek jest zatem jednoznaczny. To klub będzie odpowiadał za ewentualne wpuszczenie kibiców gości na stadion przy konsultacji z odpowiednimi podmiotami.

Źródło: gol24.pl, legionisci.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość od ING. Bank wprowadza kluczową zmianę, skorzystać będzie mogło więcej osób
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Arkadiusz Milik pod ścianą. Mieli być giganci, a będzie średniak?
  4. Nie milkną echa porażki z Holandią. Legenda bez ogródek o reprezentacji
  5. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  6. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News