kibice
Pixabay / mkoziol
Autor - 9 Października 2020

Kibice skoków narciarskich są wściekli. Najnowsze doniesienia ws. konkursu w Zakopanem wprawiają w osłupienie

Kibice właśnie dostali informację o tym, ile będą kosztowały bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem, które odbędą się w styczniu 2021 roku. Okazało się, że w porównaniu do poprzednich zawodów ceny wejściówek niezwykle skoczyły do góry, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją kibiców.

Kibice z pewnością nie spodziewali się tego, jak zostaną potraktowani przez organizatorów konkursów Pucharu Świata w Zakopanem. Fani skoków narciarskich, którzy będą chcieli obejrzeć swoich ulubieńców na żywo, będą musieli głęboko sięgnąć do portfela.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragedia obiegła Polskę. Anna Pęksa zginęła w wypadku samochodowym, jej zasługi dla sportu są bezgraniczne
  2. Nieprawdopodobne odkrycie w Chinach. Naukowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Córka Adama Małysza nie wytrzymała. Kiedy była małą dziewczynką, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCórka Adama Małysza nie wytrzymała. Kiedy była małą dziewczynką, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCzytaj dalej

Kibice wściekli na organizatorów PŚ w Zakopanem

W nadchodzącym sezonie zawody skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się w dniach 15-17 stycznia. Już teraz organizatorzy podali ceny biletów na to wydarzenie, a ich sprzedaż ruszy w połowie października. Kibice od razu zwrócili uwagę na to, że ceny wejściówek są niezwykle wysokie.

Okazuje się bowiem, że w porównaniu do poprzedniego sezonu, ceny biletów skoczyły... ponad dwukrotnie! Na zawody w 2020 roku najtańsza wejściówka kosztowała 90 złotych, teraz zaś ceny zaczynają się od 200 złotych. Wejście na piątkowe kwalifikacje przed sobotnim i niedzielnym konkursem będzie kosztowało natomiast 100 złotych.

Zbigniew Boniek nie miał pojęcia, że nagrywa go kamera. Jego zachowanie absolutnie zaskoczyło widzów (WIDEO)Zbigniew Boniek nie miał pojęcia, że nagrywa go kamera. Jego zachowanie absolutnie zaskoczyło widzów (WIDEO)Czytaj dalej

Organizatorzy tłumaczą swoją decyzję

Z pewnością większość kibiców zdaje sobie sprawę z tego, że aktualnie nie ma żadnej możliwości, aby trybuny pod Wielką Krokwią zapełniły się w całości. W myśl obecnych obostrzeń na żywo popis skoczków z całego świata będzie mogło zobaczyć jedynie 6 tys. kibiców. Z tego powodu organizatorzy, którzy muszą przygotować się na dodatkowe wydatki, podnieśli ceny biletów.

- Jest to pokłosie wytycznych dotyczących bezpiecznego przygotowania obiektu, co generuje duże koszty. Musimy wdrożyć system dezynfekcji, sprzedawać bilety imienne w celu identyfikacji uczestników imprezy oraz zachować dystans społeczny podczas zawodów. Dostosowanie się do tego kosztuje, a koszty będą rozłożone na mniejszą liczbę widzów - powiedział w rozmowie z portalem skijumping.pl Wojciech Gumny, przewodniczący komitetu organizacyjnego zakopiańskiego Pucharu Świata.

Do kibiców takie tłumaczenie jednak nie trafia. Jak już wspomnieliśmy, ceny zaczynają się od 200 złotych, ale za najdroższe bilety możemy zapłacić nawet do 750 złotych. Z racji na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju, niewykluczone, że zawody odbędą się całkowicie bez obecności fanów na trybunach. Wtedy kibice, którzy zakupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln
  2. Poważna awaria w banku Santander. Klienci nie mają dostępu do pieniędzy
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News