Kibice Pogoń Cagliari
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 12 Października 2019

Polscy kibice zatrzymani we Włoszech. "Krzyczeli i szerzyli panikę wśród ludzi"

Kibice jednego z polskich klubów wybrali się wczoraj na mecz do Włoch. Włoskie media informują, że po meczu wyjazdowym zachowywali się oni w niewłaściwy sposób. Wiele osób nie kryje swojego oburzenia zaistniałą sytuacją.

Kibice często deklarują swoje przywiązanie do klubu, które objawia się na różne sposoby. Najbardziej zagorzali z nich decydują się na wyjazdy, często także te zagraniczne, w trakcie których mogą wspierać swoją drużynę. Zdarzają się jednak różne sytuacje, także takie, w trakcie których dochodzi do różnych starć również poza boiskiem. Do jednej z nich doszło wczoraj.

Pogoń Szczecin została zaproszona do Cagliari, by rozegrać mecz towarzyski z ekipą z Serie A. Włosi zobowiązali się do rozegrania sparingu z drużyną Cagliari w ramach rozliczenia za transfer Sebastiana Walukiewicza. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Gospodarze wygrali 3:1, choć Pogoń sprawiła im bardzo wiele problemów. Uwagę mediów skupiło jednak to, co działo się na mieście.

Rok temu grał w Ekstraklasie. Wczoraj zadebiutował w reprezentacji i strzelił gola AngliiRok temu grał w Ekstraklasie. Wczoraj zadebiutował w reprezentacji i strzelił gola AngliiCzytaj dalej

Kibice Pogoni Szczecin zatrzymani we Włoszech

Dowiadujemy się, że po zakończeniu spotkania towarzyskiego spora część sympatyków Pogoni Szczecin wybrała się do historycznego centrum miasta. Kibice nie zachowywali się jednak w należyty sposób. Sporo miejsca na swoich łamach poświęciły temu wydarzeniu włoskie media, które postanowiły zareagować na zachowanie Polaków po meczu sparingowym.

- Krzyczeli i szerzyli panikę wśród ludzi - twierdzi La Gazzetta Dello Sport, wspominając o zachowaniu sympatyków Pogoni. Dowiadujemy się, że grupa kibiców miała liczyć około 50 osób. Część z nich decydowała się na użycie petard hukowych. Część z nich miała zostać zatrzymana przez miejscową policję, jak informują media. Agencja ANSA informowała natomiast, że grupa była nieco mniejsza i liczyła około 20 osób.

Kibice z Polski zostali opisani we włoskich mediach

Włosi wyrażają swoje ubolewanie, że mecz towarzyski stał się powodem tego typu zajść. Wypada nam zgodzić się, że sparing nie powodem być okolicznością do tego typu zachowania, zwłaszcza, gdy naszym kibicom przychodzi reprezentować nasz kraj.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News