Kibice
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Kwietnia 2020

Ekspert WHO ujawnił, kiedy kibice wrócą na stadiony. Nie mamy dobrych wiadomości

Kibice przeżywają katusze, gdyż wszystkie rozgrywki i imprezy sportowe zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się szybko zmienić, co potwierdzają eksperci Światowej Organizacji Zdrowia. 

Kibice w związku z pandemią koronawirusa nie mają zbyt wielu okazji do oglądania sportowej rywalizacji. Pasjonatom pozostały transmisje z odtworzenia i śledzenie aktualnych newsów. Zdaniem eksperta WHO, zanim ponownie będą mogli wybrać się na stadion minie jeszcze sporo czasu.

Polski klub z Ekstraklasy otrzyma kilka milionów złotych. Fantastyczna wiadomość, prawdziwa fortunaPolski klub z Ekstraklasy otrzyma kilka milionów złotych. Fantastyczna wiadomość, prawdziwa fortunaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitala
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone


Kibice tęsknią za rywalizacją sportową. Czas pandemii to dla nich udręka

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniająca się po całym świecie w zastraszającym tempie zmusiła organizatorów wszystkich rozgrywek i planowanych imprez do wstrzymania bądź odwołania zmagań. Nikt nie zdawał sobie sprawy, z jak wielką i okrutną siłą uderzy wirus z chińskiego Wuhan. Sytuacja mocno odbiła się na środowisku kibiców, którzy nie mogą dopingować swoich ulubionych sportowców i drużyn.

Wciąż na boiska nie mogą powrócić piłkarze najlepszych lig i zawodnicy rywalizujący w innych dyscyplinach. Już wiemy, że nie odbędą się dwie największe imprezy zaplanowane na ten rok, a więc mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Organizatorzy tych wydarzeń po dogłębnej analizie zdecydowali się przesunąć oba wydarzenia na przyszły rok. Zdaniem ekspertów, kibice nieprędko będą mieli okazję powrócić na trybuny największych aren.

Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenieMarcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenieCzytaj dalej


Wydarzenia sportowe i eventy mogą się nie wrócić przez bardzo długi czas

Wciąż trudno jest oszacować, jak długo potrwa opanowanie epidemii i jaką rzeczywistość zastaniemy, gdy to już nastąpi. Nawet gdy największe zagrożenie minie, prawdopodobnie będziemy musieli przez długi czas zachowywać odpowiednie środki ostrożności. Zdaniem eksperta Światowej Organizacji Zdrowia, zakładanie, że w ciągu najbliższych miesięcy będą w stanie odbywać się duże masowe imprezy, jest niedorzeczne.

- Gdy ludzie mówią, że zamierzają przełożyć większe zgromadzenia (konferencje, koncerty i eventy sportowe) na październik 2020 roku, to nie mam pojęcia dlaczego sądzą, że to realna ewentualność. Myślę, że te rzeczy wrócą jako ostatnie. Realistycznie mówimy tu najwcześniej o jesieni 2021 roku - powiedział w rozmowie z The New York Times dr Ezekiel Emanuel, jeden z głównych doradców dyrektora generalnego WHO.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że nawet wybitni uczeni czasami się mylą i sytuacja wróci do normy znacznie szybciej, niż jest to obecnie prognozowane.

Źródło: The New York Times

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy kraj na świecie oficjalnie odwoła wakacje? Jest możliwość regulacji przepisów
  2. Znaleziono ciało, konieczna jest pomoc. Policja wznawia sprawę sprzed lat
  3. Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenie
  4. Córka Tomasza Adamka zmieniła się nie do poznania. Mała Roksana wyrosła na piękną kobietę (FOTO)
  5. Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć
  6. Ograniczenia z powodu pandemii nawet do 2022? Naukowcy nie mają wątpliwości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News