Kibice
ARTUR BARBAROWSKI/East News
Autor Piotr Mika - 14 Września 2020

Wielka awantura na polskim stadionie. Policja otworzyła ogień do kibiców (WIDEO)

Kibice Ruchu Chorzów bardzo tłumnie pojawili się pod stadionem, na którym ich drużyna mierzyła się z Polonią Bytom. Pod koniec spotkania doszło do spięć między fanami Niebieskich a policją, co ostatecznie zakończyło się użyciem przez funkcjonariuszy gazu, armatek wodnych, oraz broni gładkolufowej.

Kibice III-ligowego Ruchu Chorzów nie będą najlepiej wspominać ostatniego meczu. Ich zespół przegrał, a oni sami zostali przez policję ostrzelani z broni gładkolufowej, w ruch poszły również gaz łzawiący oraz armatki wodne. Są to jednak konsekwencje działań samych fanów, którzy sprowokowali służby porządkowego do interwencji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę
Patogwiazda FAME MMA przegrała w kasynie fortunę. Zawodnik grał przez dwie doby, kwota zwala z nógPatogwiazda FAME MMA przegrała w kasynie fortunę. Zawodnik grał przez dwie doby, kwota zwala z nógCzytaj dalej

Kibice spacyfikowani przez policję

W ostatnią niedzielę na stadionie Szombierek doszło do starcia Polonii Bytom z Ruchem Chorzów. Niebiescy prowadzili w tym spotkaniu 1:0, jednak pod koniec spotkania gospodarze wyrównali, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Końcowe minuty meczu obfitowały jednak nie tylko w wydarzenia na boisku, ale także pod stadionem.

Wedle przepisów na mecz Polonii z Ruchem wejść mogło jedyni 420 kibiców gospodarzy. Pod stadionem zebrało się jednak... 2 tys. kibiców Ruchu, którzy dopingowali swój zespół zza płotu obiektu. Pierwsze niepokoje pojawiły się już wcześniej, ponieważ nie chciano wpuścić na stadion kibiców przyjezdnych, ale wtedy sytuację udało się szybko opanować.

Anna Lewandowska przesadziła? Fanki nie mają litości, wszystko przez pokazanie się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Anna Lewandowska przesadziła? Fanki nie mają litości, wszystko przez pokazanie się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Kibice protestowali przeciwko użyciu broni

Pod koniec spotkania znów doszło do niepokojów, a fani Ruchu ostatecznie starli się z policją. Funkcjonariusze zdecydowali się na użycie gazu łzawiącego, armatek wodnych a także broni gładkolufowej. Kibice Ruchu uwżają, że było to szczególnie niebezpieczne, ponieważ wśród zgromadzonej grupy znajdowały się również dzieci.

Spięcie Ruchu z policją pod stadionem Szombierek (13.09.2020 r.)

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób o tym wie, a od tygodnia obowiązują nowe kary. Też możesz dostać 500 zł mandatu
  2. O istnieniu tych tajemnic na Windows XP nie mieliście pojęcia. Najciekawsze easter egg'i legendarnego systemu
  3. Wspaniała wiadomość dla polskich kibiców. Reprezentant Polski może wrócić do Ekstraklasy
  4. Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeń
  5. Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą
  6. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News