Kibice Bułgaria Anglia
Autor Piotr Bernaciak - 14 Października 2019

Wstrzymano mecz z udziałem gwiazd el. Euro 2020. Kibice doprowadzili do przerwy w grze

Kibice jednej z reprezentacji doprowadzili do przerwania meczu eliminacji Euro 2020. Wszystko przez rasistowskie okrzyki dobiegające z trybun stadionu. Organizatorom grożą teraz bardzo poważne konsekwencje.

Kibice drużyny narodowej Bułgarii byli bliscy doprowadzenia do sytuacji, w której ich zachowanie może kosztować własną drużynę punkty. Wszystko przez to, co działo się na trybunach stadionu narodowego drużyny ze wschodu. Sędzia zdał sobie sprawę z tego, co dzieje się na widowni, w związku z czym postanowił podjąć bardzo ważną decyzję. Spotkało się to z głośnymi pochwałami.

Arbiter wstrzymał spotkanie reprezentacji Bułgarii z Anglią w związku z okrzykami, które dobiegały z trybun. Sędzia zrozumiał, że gospodarze zachowują się w rasistowski sposób, w związku z czym zachował się zgodnie z regułami UEFA. Federacja ogłaszała wielokrotnie, że na trybunach i poza nimi nie ma miejsca na rasizm i obrażanie przeciwników, a takie zachowania mogą nieść za sobą surowe konsekwencje.

Rok temu grał w Legii Warszawa. Dzisiaj podpisał kontrakt z czwartoligowym klubemRok temu grał w Legii Warszawa. Dzisiaj podpisał kontrakt z czwartoligowym klubemCzytaj dalej

Kibice doprowadzili do przerwania meczu

W 28. minucie gry Anglicy prowadzili w Bułgarii 2:0. Sytuacja nie wyglądała dla gospodarzy zbyt korzystnie, jednak futbol widział już wiele niespodzianek i niewykluczone, że Bułgarzy potrafiliby poradzić sobie z taką stratą. Problem w tym, że tej szansy pozbawić ich mogli kibice. Na trybunach pojawili się "sympatycy futbolu", którzy skupili się na obrażaniu czarnoskórych Anglików.

Sędzia natychmiast przerwał mecz, gdy usłyszał okrzyki dobiegające z trybun. "Kibice" zostali poinformowani przez spikera, że jeśli okrzyki te powtórzą się kolejny raz, to sędzia podejmie decyzję o zakończeniu meczu i uzna zwycięstwo gości walkowerem. To zachowanie jest nie tylko oburzające, ale również skrajne nieodpowiedzialne. Wynik sportowy schodzi tu na dalszy plan.