Kibice Bułgaria Anglia
.
Autor Piotr Bernaciak - 14 Października 2019

Wstrzymano mecz z udziałem gwiazd el. Euro 2020. Kibice doprowadzili do przerwy w grze

Kibice jednej z reprezentacji doprowadzili do przerwania meczu eliminacji Euro 2020. Wszystko przez rasistowskie okrzyki dobiegające z trybun stadionu. Organizatorom grożą teraz bardzo poważne konsekwencje.

Kibice drużyny narodowej Bułgarii byli bliscy doprowadzenia do sytuacji, w której ich zachowanie może kosztować własną drużynę punkty. Wszystko przez to, co działo się na trybunach stadionu narodowego drużyny ze wschodu. Sędzia zdał sobie sprawę z tego, co dzieje się na widowni, w związku z czym postanowił podjąć bardzo ważną decyzję. Spotkało się to z głośnymi pochwałami.

Arbiter wstrzymał spotkanie reprezentacji Bułgarii z Anglią w związku z okrzykami, które dobiegały z trybun. Sędzia zrozumiał, że gospodarze zachowują się w rasistowski sposób, w związku z czym zachował się zgodnie z regułami UEFA. Federacja ogłaszała wielokrotnie, że na trybunach i poza nimi nie ma miejsca na rasizm i obrażanie przeciwników, a takie zachowania mogą nieść za sobą surowe konsekwencje.

Rok temu grał w Legii Warszawa. Dzisiaj podpisał kontrakt z czwartoligowym klubemRok temu grał w Legii Warszawa. Dzisiaj podpisał kontrakt z czwartoligowym klubemCzytaj dalej

Kibice doprowadzili do przerwania meczu

W 28. minucie gry Anglicy prowadzili w Bułgarii 2:0. Sytuacja nie wyglądała dla gospodarzy zbyt korzystnie, jednak futbol widział już wiele niespodzianek i niewykluczone, że Bułgarzy potrafiliby poradzić sobie z taką stratą. Problem w tym, że tej szansy pozbawić ich mogli kibice. Na trybunach pojawili się "sympatycy futbolu", którzy skupili się na obrażaniu czarnoskórych Anglików.

Sędzia natychmiast przerwał mecz, gdy usłyszał okrzyki dobiegające z trybun. "Kibice" zostali poinformowani przez spikera, że jeśli okrzyki te powtórzą się kolejny raz, to sędzia podejmie decyzję o zakończeniu meczu i uzna zwycięstwo gości walkowerem. To zachowanie jest nie tylko oburzające, ale również skrajne nieodpowiedzialne. Wynik sportowy schodzi tu na dalszy plan.

Kibice zachowywali się oburzająco

UEFA od dłuższego czasu prowadzi kampanię "No to racism", dzięki której rasizm ma zostać na stałe wyeliminowany z futbolu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zamierzają się do niej stosować. Federacja przekonuje, że na wszystkich wyłamujących się czekają kary.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News