Kibice Lech Poznań
Facebook - Ratajscy Fanatycy
Autor Piotr Bernaciak - 16 Marca 2020

Piękne zachowanie polskich kibiców. Postanowili wspomóc polski szpital, wielkie brawa

Kibice jednego z największych polskich klubów postanowili uruchomić specjalną akcję. Mogą w ten sposób pomóc polskiemu szpitalowi, który nie ukrywa, że ma spore braki w obecnej sytuacji. Polacy pokazali, że potrafią działać szybko i skutecznie.

Kibice polskiego klubu postanowili zjednoczyć się na czas epidemii koronawirusa, w związku z czym nie są organizowane żadne oficjalne zgromadzenia sympatykow polskich klubów. Mimo wszystko nie oznacza to, że nie organizują oni żadnych akcji. Fani postanowili działać w tak trudnej sytuacji, jaką jest ogólnoświatowy kryzys. Została zorganizowana pomoc.

Fani nie zamierzają siedzieć bezczynnie w momencie, gdy w naszym kraju rośnie liczba potrzebujących. Niektóre grupy mimo wszystko zamierzają prowadzić działalność, by konkretne osoby mogły liczyć na wsparcie. O jednej z akcji zaczęło robić się głośno.

Trener polskich skoczków podsumował sezon. Mocny atak w stronę Michala DoleżalaTrener polskich skoczków podsumował sezon. Mocny atak w stronę Michala DoleżalaCzytaj dalej

Kibice zorganizowali specjalną akcję

Kibice Lecha Poznań dostrzegli bardzo poważny problem, jakim bez wątpienia jest brak pitnej wody w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. To właśnie ta placówka w tym momencie zmaga się z największymi problemami, dlatego kibice uznali, że pomoc jest jak najbardziej wskazana. Pojawił się apel, który został opublikowany na Facebooku.

- Dochodzą do nas słuchy, że znajdującemu się na naszej dzielnicy szpitalowi przy ul. Szwajcarskiej (jedynemu w Poznaniu z oddziałem zakaźnym) zaczyna brakować personelowi medycznemu jak i chorym, podstawowych artykułów takich jak choćby woda pitna. Postanowiliśmy szpitalowi w tym pomóc i organizujemy zbiórkę funduszy by w dniu jutrzejszym zrobić zakupy najpotrzebniejszych rzeczy i zawieźć je pod szpital! Wszyscy chętni mogą przelewać pieniądze na numer konta który podajemy poniżej: 42 1090 2734 0000 0001 1586 8453 - czytamy w komunikacie kibiców Lecha Poznań.

Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąEpidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąCzytaj dalej

Kibice odnieśli sukces

Pierwsze zdjęcia przedstawiające wyniki akcji pokazują, że fani osiągnęli swój cel. Ludzie sympatyzujący z poznańskim Lechewm przynieśli na zbiórkę mnóstwo wody pitnej, która niebawem trafi do pacjentów szpitala przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Pozostaje jedynie pochwalić społeczność fanów Kolejorza za tego typu pomysł i jego błyskawiczną realizację.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News