Kibice Rumunia Szwecja
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 16 Listopada 2019

Obrzydliwe zachowanie kibiców podczas meczu el. Euro 2020. Sędzia przerwał spotkanie

Kibice zachowali się w wyjątkowo obrzydliwy sposób w trakcie spotkania eliminacji Euro 2020. Sędzia nie mógł podjąć innej decyzji i przerwał mecz. Wszystko wydarzyło się na prośbę jednego z zawodników.

Kibice często zachowują się w nieprzyzwoity sposób, nierzadko doprowadzając również do skandali obyczajowych. Nie inaczej było tym razem, gdy sympatycy jednej z europejskich reprezentacji doprowadzili do przerwania spotkania eliminacji Euro 2020. Arbiter nie miał innego wyjścia i zachował się zgodnie z przepisami zalecanymi przez UEFA, które są przypominane w ostatnich tygodniach.

Trudno nazwać prawdziwymi kibicami osoby, które przychodzą na stadion tylko po to, by obrażać zawodników rywali. Sprawa robi się jeszcze bardziej odrażająca, gdy dowiadujemy się, że dochodzi do tego w związku z kolorem skóry danego zawodnika. W ostatnich tygodniach tego typu przypadki zdarzają się niestety coraz częściej, dlatego federacja każe reagować.

Onet: Terroryści chcą przeprowadzić zamach podczas meczu Polska-Izrael. Trwa chaos informacyjnyOnet: Terroryści chcą przeprowadzić zamach podczas meczu Polska-Izrael. Trwa chaos informacyjnyCzytaj dalej

Kibice doprowadzili do przerwania meczu

Mecz Rumunii ze Szwecją został przerwany na wyraźne życzenie Alexandra Isaka, zawodnika drużyny gości. Czarnoskóry piłkarz usłyszał rasistowskie okrzyki pod swoim adresem dobiegające z trybun, w związku z czym postanowił poprosić arbitra o pomoc. Sędzia doskonale wie, że musi reagować w tego typu sytuacjach, dlatego zdecydował się na przerwanie spotkania.

Po krótkiej przerwie i komunikacie spikera zostało wznowione i rozegrane dalej bez dalszych problemów, jednak mimo wszystko rumuńska federacja może spodziewać się dalszych konsekwencji. UEFA jest bardzo wyczulona na to, co robią kibice i na rasistowskie zachowania. Federacja nie boi się stosować kar wobec "sympatyków futbolu", a właściwie wobec krajowych związków.

Kibice zachowywali się wulgarnie

To nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu przerwano mecz Bułgarii z Anglią po rasistowskich okrzykach wobec Raheema Sterlinga. UEFA jest wyjątkowo stanowcza w tych sprawach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News