kibice
instagram.com/atalanta
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Marca 2020

Kibice chcą wycofania swojej drużyny z ligi przez epidemię. Pierwszy taki przypadek w historii

Kibice jednego z klubów Serie A zaapelowały do władz ligi o to, aby ich drużyna została wycofana z ligi na ten sezon. Miłośnicy są zdania, że ich postawa zwróci uwagę miłośników piłki nożnej na całym świecie, którzy podążą ich krokami. Takiej sytuacji w historii piłki nożnej jeszcze nie było.

Kibice z Włoch przez długi czas nie zobaczą jeszcze piłkarzy na boiskach ligowych, a władze Serie A coraz bardziej zastanawiają się nad zakończeniem rozgrywek, Sami Włosi nie mają wątpliwości co do dramatu, jaki rozgrywa się w ich ojczyźnie i otwarcie apelują o to, aby piłka nożna wróciła dopiero na jesieni. Najmocniej apelują o to kibice jednego z włoskich potentatów, którzy bardzo chcą, aby ich drużyna została wycofana z ligi.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
Artur Szpilka zakończy karierę? Promotor boksera nie ma wątpliwościArtur Szpilka zakończy karierę? Promotor boksera nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Kibice z Włoch zabierają głos. Mają dość bierności władz Serie A

Kibicami, którzy najchętniej zakończyliby sezon, są miłośnicy Atalanty Bergamo. Klub z regionu, który został najbardziej pogrążony przez epidemię, jest pośrednio odpowiedzialny za wielką pandemię choroby we Włoszech. Wszystko przez organizację meczu Ligi Mistrzów na San Siro, który zdaniem włoskich epidemiologów, dołożył się do przyrostu zachorowań i zgonów nie tylko we Włoszech, ale także w całej Europie. Chorobę stwierdzono między innymi u kibiców Valencii obecnych na spotkaniu, czy gości z zagranicy.

- Bergamo i jego mieszkańcy to teraz priorytet. Ta historyczna masakra zasługuje na historyczną decyzję. W tak tragicznym momencie nie ma miejsca na piłkę nożną. Atalanta musi dawać przykład: dla nas rozgrywki o mistrzostwo Włoch kończą się w tym momencie - tak kibice Atalanty apelują o wycofanie klubu z rozgrywek w liście otwartym na stronie "Support The Curve" na Facebooku.

Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubuNie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubuCzytaj dalej

Kibice Atalanty nagrodzeni za reakcję

Dojrzała postawa kibiców klubu z Bergamo spotkała się z zachwytem w całych Włoszech. Wszyscy dziennikarze i eksperci mają nadzieję na to, że rozgrywki zostaną natychmiastowo przerwane, aby nie narażać już zdrowia i życia żadnego ze sportowców. Jak na razie klub nie potwierdził jeszcze, czy zrobi zgodnie z wolą kibiców.

- Chciałbym, żeby w tej wojnie to Atalanta postąpiła słusznie, niezależnie od tego, co zadecydują władze włoskiej i europejskiej piłki - mówił cytowany przez ilgiorno.it szef kibiców, Claudio Galimberti.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  2. Awantury, interwencje policji, opóźnienia. Kierowcy i motorniczowie wypraszali pasażerów z pojazdów
  3. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  4. Justyna Kowalczyk została upokorzona przez polski związek. Sportsmenka nie kryje rozgoryczenia
  5. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca "TOP Chefa", był zakażony

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News