Kibice Legia karetka
Facebook - Dobrzy Ludzie
Autor Piotr Bernaciak - 27 Listopada 2019

Piękna akcja polskich kibiców. Uzbierali pieniądze na ambulans dla szpitala dziecięcego

Kibice jednego z polskich klubów postanowili zorganizować akcję, dzięki której pomoc otrzymać mogą potrzebujące dzieci. Jej efekt wygląda bardzo imponująco. Dowiedzieliśmy się, że starania przyniosły skutki.

Kibice jednego z polskich klubów chcieli połączyć swoje siły, by razem zebrać pieniądze na pomoc potrzebującym. Ich starania przyniosły efekt, bowiem dziś dowiedzieliśmy się, że trwająca od dłuższego czasu zbiórka została nieoficjalnie zakończona. Cel został zdecydowanie osiągnięty, jednak nie oznacza to, że zbiórka dobiegła końca. Okazuje się bowiem, że pieniądze będą zbierane dalej.

Sympatycy Legii Warszawa założyli osobną sekcję, która została nazwana "Dobrzy Ludzie". Kibice klubu z Warszawy często spotykają się, by pomagać najbardziej potrzebującym. W przeszłości uruchamiane były zbiórki na domy dziecka, na schroniska i szpitale, fani Legii działali także bezpośrednio w szpitalach, gdzie część z nich przeprowadzała remonty oddziałów.

Reprezentacja Polski poznała rywali w walce o awans na IO. Będzie bardzo trudnoReprezentacja Polski poznała rywali w walce o awans na IO. Będzie bardzo trudnoCzytaj dalej

Kibice przeprowadzili zbiórkę

Tym razem dowiedzieliśmy się, że kibice Legii Warszawa z grupy "Dobrzy Ludzie" przeprowadzili zbiórkę na ambulans, którą już teraz udało się zakończyć. Cel był naprawdę wygórowany, bo trzeba było poświęcić na niego aż 80 tysięcy złotych, jednak fani stanęli na wysokości zadania. Co więcej, zebrana kwota wciąż rośnie i nie zanosi się na to, by miało się to zmienić.

- Cel naszej zrzutki został osiągnięty, ale jeżeli ktoś ma jeszcze chęci dołożyć swoją cegiełkę, to zebrane środki przeznaczymy na zakup noworocznych prezentów dla dzieci przebywających w szpitalu. Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom! Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się załatwić wszystkie formalności i przekazać ambulans - czytamy we wpisie grupy na Facebooku.

Kibice zebrali pieniądze na karetkę

Dowiedzieliśmy się, że pieniądze mają zostać wykorzystane już w najbliższym czasie. Finalizacja tego typu zamówienia nie jest prosta, jednak z pewnością warszawski szpital przy ulicy Kopernika otrzyma karetkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z Ekstraklasy do Serie A? Gwiazdor polskiej ligi o krok od odejścia
  2. Przeciętny mecz Krychowiaka i Rybusa w LM. Stracona szansa Lokomotiwu
  3. Reprezentant Polski przejdzie operację. Nie zagra w piłkę do końca roku
  4. Ujawniono wiadomości Messiego do Neymara. "Za dwa lata odejdę"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News