Kibice
Twitter Łukasz Bok
Autor Piotr Mika - 30 Września 2020

Wielki wybuch podczas French Open. Kibice we Francji zamarli ze strachu

Kibice oglądający jedno ze spotkań we francuskim turnieju tenisowym z pewnością najedli się strachu, tak jak i sami zawodnicy. Podczas meczu Stana Wawrinki z Dominikiem Koepferem na korcie dało się słychać głośny huk, przypominający wybuch. Początkowo nie było wiadomo, co się stało, a ostatnie tygodnie we Francji nie są spokojne.

Kibice zebrani na stadionie oraz sami tenisiści byli mocno zaniepokojeni po tym, jak w trakcie jednego z meczów rozległ się potężny huk. Strach nie był nieuzasadniony, ponieważ w ostatnim czasie we Francji doszło do wielu nieprzyjemnych incydentów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Niemcy się nie patyczkują. Poważne zaostrzenie zasad związanych z pandemią
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Robert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliościRobert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliościCzytaj dalej

Kibice usłyszali niepokojący wybuch, chwile grozy na Roland Garros

Tegoroczny French Open jest wyjątkowy, jednak nie tak, jakbyśmy tego chcieli. Jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów odbywa się później niż zazwyczaj, przez co tenisistom bardzo przeszkadza kapryśna pogoda. Ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa jest również duże ograniczenie w liczbie kibiców, mogących oglądać mecze swoich ulubieńców.

Podczas spotkania Stana Wawrinki z Dominikiem Koepferem w okolicach stadionu dało się usłyszeć głośny huk, przypominający wybuch. Nawet sami zawodnicy wyglądali na przestraszonych i przez chwilę nie wiedzieli, czy mają kontynuować grę. O sytuacji informował m.in. Łukasz Bok na swoim Twitterze.

Polskie media podały sensacyjną, nieoficjalną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumyPolskie media podały sensacyjną, nieoficjalną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumyCzytaj dalej

Sprawa szybko wyjaśniona

Na szczęście okazało się, że sytuacja nie jest poważna, a francuskie media poinformowały, że słyszany dźwięk to tzw. "sonic boom". Jest to zjawisko towarzyszące przekroczeniu przez jakiś obiekt prędkości dźwięku, które swoim dźwiękiem przypomina właśnie wybuch. W tym przypadku był to myśliwiec odrzutowy. Francuzi są jednak wyczuleni na takie rzeczy, zwłaszcza po tym, jak kilka dni temu ewakuowano wieżę Eiffla, gdyż podejrzewano, że mogła tam zostać podłożona bomba.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  2. Ekstremalna planeta, która nie powinna istnieć. Jest na niej prawie tak gorąco, jak na Słońcu
  3. Polacy żegnają się z Ligą Europejską. Nie zagrają w tym roku w europejskich pucharach, Kristianstad okazało się zbyt mocne
  4. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  5. Nowe obostrzenia wpłyną na życie kibiców piłkarskich. Nie będą mogli oglądać meczów do końca
  6. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News