Kiedy El Clasico
.
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2019

Wiemy kiedy odbędzie się El Clasico. Kluczowe starcie sezonu zostało przełożone

Kiedy El Clasico? Od kilku dni mogliśmy domyślać się, że mecz nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Wiemy już, na kiedy został przełożony. Kibice z całego świata z pewnością czekają na te wieści.

Kiedy El Clasico? Mecz Barcelony z Realem Madryt zapowiada się w tym sezonie wyjątkowo interesująco. Co prawda Real póki co jest skuteczny w lidze i zdobywa kolejne punkty, to Barcelona bardzo chce odzyskać fotel lidera. Mieliśmy nadzieję, że starcie elektryzujące całą Europę przyjdzie nam oglądac już za tydzień. Stało się jednak inaczej z powodów oddalonych od futbolu.

Wszystko przez protesty na tle niepodległościowym, które zajęły całą Barcelonę. Policja musi obstawiać ulice miasta i nie jest w stanie zabezpieczyć stadionu Camp Nou. Władze ligi chciałyby także uniknąć pojawienia się treści o charakterze politycznym w meczu, który transmitowany będzie na całym świecie. Z tego powodu ustalono już nową datę rozegrania meczu.

Legia Warszawa chce kupić zawodnika z III ligi. Trzeba zapłacić sześć milionów euroLegia Warszawa chce kupić zawodnika z III ligi. Trzeba zapłacić sześć milionów euroCzytaj dalej

Kiedy El Clasico? Mecz został przełożony

El Clasico miało odbyć się w przyszły weekend, lecz teraz wiemy już, że do meczu nie dojdzie. Wszystko przez napiętą sytuację w Barcelonie. Władze ligi chciały przełożyć spotkanie, czemu przeciwni byli włodarze obu zespołów. Kluby musiały porozumieć się w sprawie daty rozegrania meczu, ale w sprawie długo nie pojawiały się żadne nowe wieści. Nastąpił jednak przełom.

Teraz wiemy już, że mecz odbędzie się 18 grudnia. To dość późna data w piłkarskim roku, jednak zdarzały się już klasyki rozgrywane jeszcze bliżej świąt Bożego Narodzenia. Nietypowy będzie także dzień tygodnia, bo El Clasico ma odbyć się w środę. Mimo wszystko nie ma raczej wątpliwości, że każdy zainteresowany kibic znajdzie czas na obejrzenie piłkarskiego spektaklu.

El Clasico zostało przełożone

Teraz wiemy już, że hitowo zapowiadające się starcie Barcelony z Realem przyjdzie nam oglądać dopiero w grudniu tego roku. Władze ligi proponowały również inne rozwiązanie, takie jak przeniesienie meczu do Madrytu, jednak żaden z klubów nie chciał skorzystać z takiej opcji. Pozostaje nam więc cieszyć się z tego, że znamy już dokładną datę spotkania, i czekać na pierwszy gwizdek sędziego.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News