Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 20 Maja 2020

Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness? Znamy dokładną datę

Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness? To pytanie zadają sobie setki tysięcy miłośników aktywności fizycznej w całym kraju. Odpowiedzi na nie udzieliła wicepremier Jadwiga Emilewicz. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem fani sportów siłowych powrócą do treningów na sali.

Siłownie i kluby fitness, podobnie jak inne obiekty sportowe zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Na szczęście rozpoczęto już proces odmrażania polskiego sportu, a do użytku wróciły m.in. boiska oraz hale sportowe. Bywalcy siłowni muszą jednak wciąż czekać z powrotem do ulubionych aktywności. Jak długo jeszcze potrwa ten stan?

Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminacjęReprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminacjęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness? Wicepremier odpowiada

Wicepremier Jadwiga Emilewicz w poniedziałek na antenie Radia Zet opowiedziała o możliwym powrocie siłowni i klubów fitness. - Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. I komunikujemy to w uczciwy sposób - tłumaczyła na antenie.

Z ust minister finansów padła również bardziej konkretna zapowiedź. - W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi - powiedziała wicepremier, dodając, że otwarcie siłowni "może nastąpi za dwa tygodnie". - Oglądając modele przewidywań na całym świecie, jak rozwija się pandemia, nie jesteśmy w stanie przewidywać z dokładnością do dwóch tygodni - zastrzegła.

Tragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synkaTragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synkaCzytaj dalej

Branża fitness notuje ogromne straty

Właściciele siłowni oraz klubów fitness liczą, że ich pracownicy będą mogli wrócić do swoich obowiązków 1 czerwca. Fakt, że to realna data, potwierdza Ministerstwo Rozwoju w piśmie, które skierowało do Onetu. "W przyszłym tygodniu premier Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski podejmą decyzję, czy już 1 czerwca siłownie będą mogły zostać otwarte. Będzie to zależało to od tego, czy społeczeństwo będzie stosować się do zaleceń GIS oraz czy w najbliższym czasie nie nastąpi nagły przyrost zachorowań" - czytamy.

Według szacunków, przychody branży fitness mogą spaść nawet o 50 proc. Wygląda więc na to, że firmy z tej gałęzi gospodarki muszą liczyć się ze stratą kwoty przekraczającej 2 mld złotych. Eksperci szacują, że powrót do normalności może potrwać nawet rok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostek
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Szybciej dotrzemy nad morze i w góry. Znany jest już termin ukończenia drogi S7 łączącej południe z północą kraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News