Kiedy otworzą siłownie, kluby fitness i baseny
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 27 Maja 2020

Kiedy otworzą siłownie, kluby fitness i baseny? Znamy dokładną datę

Kiedy otworzą siłownie, kluby fitness i baseny? Odpowiedzi na to pytanie udzielił podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, który przedstawił konkretne daty. Właściciele tych miejsc musieli czekać do ostatniego etapu "odmrażania" sportu. Według badań branża fitness przez epidemię straciła ok. 2 miliardy złotych.

Kiedy otworzą siłownie, kluby fitness i baseny? Rząd podjął ostateczną decyzję w tej sprawie. Wiemy już, kiedy będziemy mogli wrócić do treningów na siłowniach czy w basenach. Przepisy mają wejść w życie już niedługo i będą się wiązać oczywiście z reżimem sanitarnym, przez który korzystanie z tych miejsc może być utrudnione.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy z oczu. Ujawnia całą prawdę na temat aktora
Dramat polskiego mistrza świata. Czuje się coraz gorzej, ma problem z najprostszymi czynnościamiDramat polskiego mistrza świata. Czuje się coraz gorzej, ma problem z najprostszymi czynnościamiCzytaj dalej

Kiedy otworzą siłownie, kluby fitness i baseny? Znamy daty

Siłownie kluby fitness i baseny zostały zamknięte 14 marca, kiedy to wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Stan "zamrożenia" w tych miejscach trwał ponad dwa miesiące. Rząd niedawno postanowił wprowadzić plan "odmrażania" gospodarki, który był podzielony na cztery fazy. Wcześniej zezwolono na uprawienie sportu na świeżym powietrzu. Otwarto m.in.: boiska, orliki, korty tenisowe. W późniejszym etapie rząd zezwolił na otwarcie hal sportowych i gimnastycznych.

Właściciele siłowni, klubów fitness i basenów na swoją kolej musieli czekać do ostatniego, czwartego etapu "odmrażania" gospodarki i sportu. W środę na zwołanej konferencji prasowej premiera z ministrami zapowiedziano, kiedy te miejsca zostaną otwarte. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rząd wszyscy, którzy chcą trenować na siłowni, w klubie fitness czy basenie będą mogli to robić od 6 czerwca. Wszystko zgodnie z reżimem policyjnym i szczególną dbałością o higienę.

Zmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktZmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktCzytaj dalej

Wielkie straty branży fitness w Polsce

W niedawnej rozmowie z money.pl Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness podkreślał, jak wielkie straty poniosła ta branża przez epidemię. - Branża fitness została zamknięta jako pierwsza, pozbawiona 100 procent dochodów, a otwarcia doczeka się jako ostatnia. Jest jedną z najbardziej poszkodowanych sektorów gospodarki w Polsce. Przed pandemią Polska zajmowała 7. miejsce pod kątem całkowitej wartości rynku w Europie - powiedział.

Według badań PFF, straty spowodowane epidemią koronawirusa do początku czerwca będą tak duże, że wiele z tych miejsc upadnie. W sumie według federacji polska branża fitness straciła w trakcie epidemii 2 miliardy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "M jak miłość" nagle wybuchła płaczem przed tysiącami ludzi. Nikt się nie spodziewał, powód zadziwia
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News