Kiedy zostaną otwarte siłownie
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 27 Kwietnia 2020

Kiedy zostaną otwarte siłownie? Pojawiła się wstępna data

Kiedy zostaną otwarte siłownie? To pytanie zadają sobie miłośnicy aktywności fizycznej od momentu wydania rozporządzenia, wstrzymującego działalność klubów fitness. Polski sport powoli jest jednak "odmrażany" i dla wszystkich miłośników siłowni pojawiło się światełko w tunelu.

Siłownie, baseny oraz hale sportowe zostały zamknięte jeszcze w marcu. Niedawno minęło 6 tygodni od czasu, gdy związane z epidemią koronawirusa obostrzenia weszły w życie. Wciąż nie znamy konkretów ws. wznowienia działalności klubw fitness, ale pojawiły się już pierwsze szkice planu powrotu działalności siłowni.

Oficjalnie: kolejny Polak w Bayernie Monachium. Trener długo o niego zabiegałOficjalnie: kolejny Polak w Bayernie Monachium. Trener długo o niego zabiegałCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa

Kiedy zostaną otwarte siłownie? Ćwiczący muszą uzbroić się w cierpliwość

- Minął szósty tydzień od dnia, kiedy nastąpiła konieczność zamknięcia wszystkich klubów fitness i siłowni w Polsce. Ponownie zostaną one otwarte w IV etapie znoszenia obostrzeń. To może być za 4 tygodni, to może być za 8 tygodni. Roboczo przyjmujemy, że może to być 1 czerwca - pwiedział w rozmowie z Polsatem Sport członek Federacji Pracodawców Fitness Adam Śliwiński.

Przed kilkoma dniami premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk ogłosili plan znoszenia kolejnych obostrzeń w świecie sportu, które są związane z epidemią koronawirusa. Otwarcie siłowni i klubów fitness ma nastąpić w jego IV etapie. Wtedy też działalnośc wznowią baseny, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie, skateparki, kluby z kortami do badmintona, squasha oraz tenisa stołowego. Obecnie wdrażany jest dopiero pierwszy etap. Wiele wskazuje więc na to, że bywalcy klubów fitness jeszcze przez stosunkowo długi czas będą musieli zadowolić się ćwiczeniami w domu.

Gwiazdor Premier League chciał upokorzyć Polaka. Nadział się na celną ripostęGwiazdor Premier League chciał upokorzyć Polaka. Nadział się na celną ripostęCzytaj dalej

Branża fitness notuje straty

Śliwiński przyznał, że sytuacja właścicieli siłowni i innych lokali sportowych jest bardzo trudna. Nawet zniesienie obostrzeń może okazać się niewystarczające, by kluby fitness osiągnęły dawne przychody. - Cała branża straci około 2 miliardy złotych. A powinniśmy pamiętać o kolejnym zagrożeniu. Sytuacja może ulec pogorszeniu jesienią, kiedy ma nadejść druga fala epidemii. Wtedy mogą zostać ponownie wprowadzone obostrzenia - progozuje.

Źródło: Polsat Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości
  2. Pilna akcja służb na Nowogrodzkiej. Na miejscu 8 zastępów straży pożarnej i grupa chemiczna
  3. Jerzy Dudek wspomina pierwsze momenty Cristiano Ronaldo w Realu. Polak ujawnił nieznane fakty
  4. Piękna żona reprezentanta Polski chwali się nowym zdjęciem. Pokazała, jak spędza wolny czas podczas izolacji (FOTO)
  5. Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzję
  6. Żłobki i przedszkola od 6 maja, ale duże polskie miasto mówi "nie". Prezydent porównuje do szaleństwa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News