Klasyfikacja generalna Pucharu Świata
Instagram/adammalyszofficial
Autor Łukasz Kowalski - 29 Listopada 2020

Mamy klasyfikację generalną Pucharu Świata. Świetne wiadomości do dwóch Polaków, jeden jest na podium

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po trzech konkursach wygląda znakomicie dla polskich kibiców. W czołowej 10 znajduje się już trzech Biało-Czerwonych. Po drugim z rzędu miejscu na pucharowym podium spory awans zaliczył Dawid Kubacki. Słaby występ w niedzielę Piotra Żyły spowodował, że wiślanin je jest już wiceliderem cyklu. Na czele pozostaje Markus Eisenbichler, który w niedzielę musiał uznać wyższość Halvora Egnera Graneruda.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich po trzech konkursach wygląda znakomicie. Po niedzielnym konkursie w Kuusamo doszło do przetasowań w tabeli cyklu. W czołowej 10 jest już trzech Biało-Czerwonych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedzieć
  2. Dagmara Kaźmierska tuż po porodzie. ”Bez sztucznych rzęs, permanentnego makijażu i kilograma szpachli”
  3. Rewelacja i wielka duma. Dawid Kubacki na podium, pękamy z dumy
Adam Małysz widział nagie zdjęcia Justyny Żyły? Wszystko skomentował, nie brakowało słów o Piotrze ŻyleAdam Małysz widział nagie zdjęcia Justyny Żyły? Wszystko skomentował, nie brakowało słów o Piotrze ŻyleCzytaj dalej

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po trzech konkursach

Najlepiej weekend na skoczni Rukatunturi będzie wspominał Niemiec Markus Eisenbichler. Podopieczny trenera Stefana Horngachera w sobotę zajął pierwsze, a w niedzielę drugie miejsce podczas zawodów Pucharu Świata.

Powody do zadowolenia ma także Dawid Kubacki. Polak od początku rywalizacji w Kuusamo spisywał się rewelacyjnie. W piątek wygrał kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium.

Wspaniałe skoki na Rukatunturi pozwoliły awansować Kubackiemu na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Prowadzi Eisenbichler z dorobkiem 280. punktów, za nim jest triumfator niedzielnych zawodów Halvor Egner Granerud, który ma na koncie 200 "oczek". Dla Norwega triumf w Kuusamo był pierwszym zwycięstwem w zawodach Pucharu Świata.

Przed niedzielnym konkursem wiceliderem cyklu był Piotr Żyła. Wiślanin może mówić o ogromnym pechu podczas drugiego konkursu w Kuusamo. Reprezentant Polski dwukrotnie trafił na bardzo złe warunki pogodowe i zajął odległe 23. miejsce.

Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedziećNa jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedziećCzytaj dalej

Polacy w czołówce Pucharu Świata

Mimo tak słabego występu Polakowi udało się utrzymać miejsce w czołowej 10 klasyfikacji generalnej cyklu. Żyła po trzech konkursach zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 133. punktów. Do trzeciego Kubackiego traci zaledwie 11 "oczek".

Spory awans w klasyfikacji generalnej cyklu po niedzielnym konkursie zaliczył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w niedzielę zajął 7. miejsce i z dorobkiem 62. punktów zamyka czołową 10 cyklu.

Szansy na poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej nie wykorzystał Klemens Murańka. 26-letni zakopiańczyk nie przeszedł kwalifikacji do niedzielnego konkursu i spadł na 17. miejsce cyklu.

Kolejnych pucharowych punków nie zdobył także Andrzej Stękała. 25-latek podobnie jak Żyła miał pecha w loteryjnym konkursie i skoczył w pierwszej serii zaledwie 123 metry. Na tym zakończył swój udział w konkursie. Dzięki świetnemu występowi w sobotę, w klasyfikacji generalnej zajmuje 19. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Cieszyć może za to regularność Pawła Wąska. W Kuusamo dwukrotnie zdobywał punkty Pucharu Świata. 21-letni zawodnik zakończył konkurs na 25. pozycji. W klasyfikacji cyklu ma na kocie 15 "oczek" i zajmuje 32. miejsce.

Najlepsi polscy skoczkowie nie będą mieli szansy na poprawienie swoich pozycji w Pucharze Świata podczas przyszłotygodniowych zawodów w Niżnym Tagile. Decyzją trenera Michala Doleżala Stoch, Kubacki, Żyła i kilku innych zawodników będzie wtedy na zgrupowaniu w Wiśle.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata (po 3 z 26 konkursów):

1. Markus Eisenbichler 280
2. Egner Halvor Granerud 200
3. Dawid Kubacki 144
4. Karol Geiger 141
5. Piotr Żyła 133
6. Yukiya Sato 131
7. Robert Johansson 80
8. Anze Lanisek 66
9. Pius Paschke 64
10. Kamil Stoch 62
...
16. Klemens Murańka 38
18. Andrzej Stękała 36
33. Paweł Wąsek 15

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wrota piekieł istnieją i płoną bezustannie od 50 lat. Dron wszystko nagrał, niewiarygodny widok
  2. Córka Natalii Kukulskiej jak mama z czasów “Puszka Okruszka”. Gwiazda wstawiła do sieci wyjątkowe zdjęcia
  3. Genialny Jan Bednarek. Polak strzelił Manchesterowi United, co za bramka, prawdziwy geniusz (WIDEO)
  4. Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedzieć
  5. Rewelacja i wielka duma. Dawid Kubacki na podium, pękamy z dumy
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News