Klasyfikacja generalna Pucharu Świata
facebook.com/@wwwSkaczemyPL
Autor Łukasz Kowalski - 1 Stycznia 2021

Wielkie zmiany w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Świetne wiadomości dla Polaków, jest coraz lepiej

Klasyfikacja generalna Pucharu świata po noworocznym konkursie przeszła spore zmiany. Dzięki zwycięstwu spory awans zaliczył Dawid Kubacki. Bardzo wysoko są także Kamil Stoch i Piotr Żyła. Polscy skoczkowie są także w czołówce klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. W czołowej dziesiątce TCS jest aż czterech Biało-Czerwonych.

  • Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po piątkowym konkursie przeszła spore zmiany
  • Trzech Polaków w czołowej czwórce Pucharu Świata
  • Biało-Czerwoni z wielkimi szansami na zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po noworocznym konkursie przeszła spore zmiany. Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen w wielkim stylu wygrał Dawid Kubacki, który w drugiej serii ustanowił rekord skoczni.

Polak o ponad 7 punktów pokonał lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda. Na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Żyła, tuż za nim był Kamil Stoch.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Polacy w czołówce

Kolejny bardzo dobry występ zaliczył także Andrzej Stękała. 25-letni skoczek w kolejnym konkursie udowadnia, że wskoczył do ścisłej światowej czołówki. Na Große Olympiaschanze był 10.

Dzięki zwycięstwu awans w cyklu o pięć pozycji zaliczył Kubacki. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z dorobkiem 321. punktów. Na razie niezagrożeni wydają się liderzy cyklu - Graneriud i Markus Eisenbichler. Norweg w tym sezonie zebrał już 730 punktów, Niemiec 544.

Właśnie dotarła do nas przykra wiadomość. Odszedł człowiek zasłużony dla polskiego sportu, wielka strataWłaśnie dotarła do nas przykra wiadomość. Odszedł człowiek zasłużony dla polskiego sportu, wielka strataCzytaj dalej

Kubacki zepchnął z podium Pucharu Świata Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski zajmuje 4. miejsce ex aequo z Piotrem Żyłą. Obaj po piątkowym konkursie mają na koncie 308 punktów.

Coraz mniejszą stratę do czołowej "10" klasyfikacji generalnej ma Stękała. 25-latek uzbierał w tym sezonie już 150 punktów i od 10. Daniela Hubera traci już tylko 70 "oczek". W piątek punktował także Klemens Murańka. 26-letni Zakopiańczyk zebrał w tym sezonie 57 punktów, co daje mu 32. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polcy blisko wygrania Turnieju Czterech Skoczni

Konkurs w Garmisch-Partenkirchen oznacza także, że skoczkowie są na półmetku Turnieju Czterech Skoczni. Po pierwszym konkursie prowadził Karl Geiger, który miał niespełna 3 punkty przewagi nad drugim Kamilem Stochem.

Po pierwszej serii noworocznego konkursu Stoch był nawet samodzielnym liderem turnieju. O punkt wyprzedzał Graneruda. Lider Pucharu Świata odrobił straty w drugiej serii i po konkursie w Ga-pa, to on jest najbliżej wygrania Złotego Orła.

Wieli awans w klasyfikacji Turnieju Czterech skoczni zaliczył Kubacki. Polak po zawodach w Oberstdorfie tracił do liderującego Geigera prawie 27 punktów. Po zwycięstwie na Große Olympiaschanze odrobił niemal wszelkie straty i do liderującego Graneruda traci już tylko 8,6 punktu.

W czołowej dziesiątce Turnieju Czterech Skoczni są także siódmy Andrzej Stękała i dziesiąty Piotr Żyła. Jutro skoczkowie stawią się już w Innsbrucku, gdzie w rozegrane zostaną kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Turniej Czterech Skoczni zakończy konkurs w Bischofshofen 6 stycznia.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News