Klemens Murańka koronawirus
Instagram/@klems221.5
Autor Łukasz Kowalski - 27 Grudnia 2020

Lekarz polskich skoczków przerywa milczenie. Wiemy, w jakim stanie jest Klemens Murańka, pozostaje w odosobnieniu

Klemens Murańka czeka na ostateczne decyzje dotyczące swojego startu na Turnieju Czterech Skoczni. W niedzielę wieczorem portal Skaczemy.pl poinformował, że u 26-latka wykryto zakażenie koronawirusem. Na temat stanu zdrowia wypowiedział się lekarz polskiej kadry. Aleksander Winiarski opowiedział o stanie zdrowia polskiego zawodnika. Niewykluczone, że test u Polaka trzeba będzie powtórzyć.

  • Klemens Murańka czeka na informacje na temat swojego startu na Turnieju Czterech Skoczni
  • W niedzielny wieczór media obiegła informacja o zakażeniu koronawirusem polskiego skoczka
  • Lekarz polskiej kadry polskich skoczków wypowiedział się na temat stanu zdrowia 26-letniego zawodnika

Klemens Murańka otrzymał pozytywny wynik sobotnich testów na koronawirusa. Informacja o zakażeniu reprezentanta Polski obiegła polskie media w niedzielny wieczór. O całej sytuacji poinformował serwis Skaczemy.pl.

Początkowo nie było wiadomo, o którego z zawodników kadry chodzi. Tuż po godzinie 19 serwis przekazał informację, że zakażony okazał się właśnie Murańka. Zawodnik od razu został odizolowany od reszty zespołu.

Klemens Murańka zakażony koronawirusem

- Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy. Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu. Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu - napisał portal Skaczemy.pl.

Informacje o swoim zakażeniu przekazał także sam zawodnik. Murańka za pomocą swoich mediów społecznościowych poinformował kibiców o swoim stanie zdrowia. - Bardzo mi przykro, ale stało się... - napisał. - Pozytywny i, jak na razie, bezobjawowy - dodał we wpisie.

Więcej na temat stanu zdrowia zawodnika powiedział lekarz polskiej kadry skoczków. Aleksander Winiarski w rozmowie z WP Sportowe Fakty wyznał, że, mówiąc językiem uproszczonym, test wyszedł częściowo pozytywnie. Można więc stwierdzić, że zakażenie u Murańki nie jest stuprocentowo pewne.

Adam Małysz nie mógł dłużej milczeć. Jest wściekły, zamierza zgłosić oficjalny protest, słowa mówią wszystkoAdam Małysz nie mógł dłużej milczeć. Jest wściekły, zamierza zgłosić oficjalny protest, słowa mówią wszystkoCzytaj dalej

- Klemens nie miał i nie ma żadnych objawów. Czekamy na decyzję Niemców. Być może test będzie powtórzony - poinformował Winiarski.

Polaków czeka nerwowe oczekiwanie na decyzję niemieckiego sanepidu

W reprezentacji Polski przestrzegany jest rygor sanitarny. Skoczkowie śpią w osobnych pokojach. Po wykryciu zakażenia u Murańki w kadrze wprowadzono kolejne środki zapobiegawcze.

- Obecnie zdecydowaliśmy, że skoczkowie nie spotykają się ze sobą, Klemens nie zszedł na kolację. Siedzi w swoim pokoju i czeka na decyzje - przekazał Winiarski w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Jak informuje serwis, polski skoczek kilka dni temu we własnym zakresie udał się na testy na obecność na koronawirusa. Testy przeprowadzone w Nowym Targu przed wyjazdem do Niemiec dały wynik negatywny.

Zakażenie koronawirusem u Murańki stwarza wielkie problemy pozostałym polskim skoczkom. Biało-Czerwoni czekają na decyzję niemieckiego sanepidu, czy będą mogli wystąpić w poniedziałkowych kwalifikacjach do wtorkowego konkursu w Oberstdorfie. Decyzje o starcie Polaków mają być podjęte jeszcze w niedzielę.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News