Klingenthal konkurs
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 15 Grudnia 2019

Są nowe informacje w sprawie skoczka, który upadł podczas konkursu. Lekarze przekazali wiadomości

Klingenthal było miejscem bardzo groźnego upadku jednego z utalentowanych skoczków. Pojawiły się już nowe informacje dotyczące jego stanu zdrowia. Trzeba przyznać, że są one optymistyczne.

Klingenthal zorganizowało dzisiaj konkurs indywidualny Pucharu Świata, w którym doskonale spisał się Ryoyu Kobayashi. Japończyk sięgnął po pewny triumf, natomiast mocno rozczarowali nas Polacy. Mimo wszystko nic ze wspomnianych wydarzeń nie było tak ważne w porównaniu z dramatycznym upadkiem, jaki zaliczył jeden z reprezentantów Norwegii. Wielu widzów złapało się za głowy na jego widok.

Wszystko wyglądało naprawdę przerażająco. 19-letni skoczek upadł i długo nie podnosił się, natychmiast podbiegła do niego pomoc medyczna, ale jej długie działanie na miejscu wywołało jeszcze większy niepokój widzów. Teraz lekarze podzielili się pierwszymi informacjami na temat stanu zdrowia Thomasa Aasena Markenga, któremu długo udzielana była pomoc.

Fatalny upadek znanego skoczka podczas konkursu. Trwa akcja ratownikówFatalny upadek znanego skoczka podczas konkursu. Trwa akcja ratownikówCzytaj dalej

Klingenthal miejscem upadku jednego ze skoczków

Thomas Aasen Markeng oddał niezły skok, ale przy lądowaniu stracił równowagę i z ogromną prędkością uderzył w ziemię. Wyglądało to naprawdę strasznie i mogliśmy obawiać się o jego zdrowie, zwłaszcza w związku z tym, że lekarze długo pomagali mu na miejscu. Trybuny zamarły, a wszyscy czekali tak naprawdę głównie na informację o stanie zdrowia Norwega.

Ostatecznie wiemy już, że 19-latek uniknął groźniejszej kontuzji. O wszystkim opowiedział jego trener w wywiadzie dla telewizji, ujawniając, że wszystko wyglądało zdecydowanie groźniej, niż było tak naprawdę.

Wypadek skoczka w Klingenthal

- Thomas ma się lepiej, niż ktokolwiek by się spodziewał. Początkowo przeszywał go ból, ale później był w stanie ponownie zginać kolano. Teraz musimy czekać na dalsze szczegółowe badania - powiedział Alexander Stoeckl, trener Norwegów, który miał informację na temat stanu zdrowia swojego podopiecznego jako pierwszy.

Pozostaje nam wierzyć w to, że Markeng wróci do skakania jak najszybciej. Jest to jeden z najbardziej utalentowanych skoczków, który może być przyszłością całej dyscypliny. Liczymy na dobre informacje w przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeciętne skoki Polaków w Klingenthal. Rozczarowanie po wczorajszym konkursie drużynowym
  2. Złe informacje na temat zdrowia Wojciecha Szczęsnego. Klub awaryjnie wezwał zmiennika
  3. Fatalny upadek znanego skoczka podczas konkursu. Trwa akcja ratowników
  4. Niemieckie media komentują wczorajsze skoki w Klingenthal. Wymowne słowa o Polakach
  5. Robert Lewandowski niebawem przejdzie operację. Czeka go przerwa od gry
  6. TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News