Klub Radomiak Radom Fortuna 1 Liga
Twitter - Radomiak Radom
Autor Piotr Bernaciak - 12 Kwietnia 2020

Legendarny polski klub o krok od bankructwa. Jest coraz gorzej, władze rozkładają ręce

Klub występujący obecnie na zapleczu Ekstraklasy ma ogromne problemy z funkcjonowaniem. Władze drużyny obawiają się najgorszego i mają ku temu podstawy. Niewykluczone, że znany zespół zniknie z mapy Polski.

Klub znany z występów na poziomie centralnym w polskich ligach ma poważne problemy. Dowiadujemy się, że już niebawem zespół może nawet przestać istnieć, więc sprawa jest naprawdę poważna. Co ważne, odnalezienie dobrego rozwiązania w tej sprawie jest wyjątkowo trudne i wydaje się, że może być trudno o wypracowanie wspólnej odpowiedzi na kłopoty drużyny.

Osoby blisko związane z klubem informują, że sytuacja jest naprawdę bardzo trudna, bo chodzi o kłopoty natury finansowej. Kibice znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji, bo drużyna, która niedawno walczyła o awans do Ekstraklasy, może niebawem zwyczajnie przestać istnieć i jednocześnie stać się jedną z pierwszych ofiar kryzysu, który niebawem uderzy w świat futbolu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch ujawnił, co będzie robić po zakończeniu kariery. Wielu się zdziwi, mistrz ma zaskakujący plan
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
Polscy kibice zamarli. 20-letni piłkarz zginął pod własnym domem w WielkanocPolscy kibice zamarli. 20-letni piłkarz zginął pod własnym domem w WielkanocCzytaj dalej

Klub jest na skraju bankructwa

Klub występujący w Fortuna 1 Lidze już niebawem może wycofać się z rozgrywek, a nawet przestać istnieć. Radomiak Radom miał w tym sezonie gigantyczne szanse na awans do Ekstraklasy, co zostałoby odebrane jako gigantyczny sukces zaledwie rok po awansie z II ligi. Ostatecznie jednak klub może podążyć zupełnie inną drogą, to znaczy spaść o parę poziomów w dół z powodu bankructwa.

Radomiak nie rozgrywa meczów i nie generuje żadnych zysków, co sprawia, że władze miasta nie mają możliwości, by samodzielnie opłacać funkcjonowanie zespołu. Jeżeli klub zostanie pozbawiony środków miejskich, to niebawem może mieć gigantyczne problemy. Jak się dowiadujemy, być może nawet sprawa zakończy się spadkiem Radomiaka Radom do B-klasy.

Prawie nikt nie wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Podobna do brata? (FOTO)Prawie nikt nie wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Podobna do brata? (FOTO)Czytaj dalej

Klub ma bardzo poważne problemy

Co gorsza, tego typu problemy mogą dotknąć również dziesiątki innych klubów, zwłaszcza te, które są finansowane przez miasta lub przez spółki skarbu państwa. Kibice muszą przygotować się niestety na najgorsze scenariusze dotyczące dalszego funkcjonowania ich zespołów. Niektóre kluby będą walczyły o zupełnie inne cele, a niektóre być może zupełnie znikną z piłkarskiej mapy Polski.

fot. Radomiak Radom - oficjalny Twitter.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  3. Polscy kibice zamarli. 20-letni piłkarz brutalnie zamordowany pod własnym domem w Wielkanoc
  4. Prawie nikt nie wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Olśniewająca piękność, podobna do brata? (FOTO)
  5. Nagły zwrot akcji w sprawie Jerzego Brzęczka. Zadziwiające doniesienia prosto z PZPN
  6. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News