Lokomotiw Moskwa z Superpucharem Rosji
Autor Piotr Bernaciak - 7 Lipca 2019

Kolejny sukces Polaków w Rosji. Krychowiak i Rybus z Superpucharem!

Lokomotiw Moskwa pokonał wczoraj w Superpucharze Rosji Zenit Sankt Petersburg, dzięki czemu sięgnął po wielkie trofeum. To kolejny triumf Polaków za wschodnią granicą. Rybus i Krychowiak zebrali świetne recenzje.

Lokomotiw Moskwa zagrał z Zenitem Sankt Petersburg w Superpucharze Rosji o pierwsze trofeum przed nadchodzącym sezonem. Mecz w przeciwieństwie do spotkań tego typu odbywał się na początku lipca. Mistrz kraju z Sankt Petersburga mierzył się z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu z Moskwy. Znacznie lepsza okazała się drużyna z dwoma reprezentantami Polski w składzie.

Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak mogą liczyć na pewne miejsce w składzie Lokomotiwu i nie inaczej było tym razem. Pomocnik reprezentacji Polski niedawno został wybrany najlepszym graczem na swojej pozycji w całej lidze w minionym sezonie, a we wczorajszym starciu pokazał, że było to zasłużone, zaliczając asystę przy drugiej bramce dla Lokomotiwu.

Lokomotiw Moskwa z Superpucharem Rosji

Ostatecznie Zenit przegrał z Lokomotiwem 2:3, co z pewnością oznacza fantastyczny start nowego sezonu dla ekipy reprezentantów Polski. Zwycięstwo w tak prestiżowym starciu może oznaczać mentalne wzmocnienie drużyny przed nadchodzącymi spotkaniami. Eksperci z Rosji twierdzą, że w tym roku to Lokomotiw będzie faworytem do odzyskania tytułu mistrzowskiego.

Na pierwsze sprawdziany ekipy z Moskwy przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo do oficjalnego rozpoczęcia sezonu jeszcze długa droga. Teraz Polacy mogą skupić się na dalszych przygotowaniach przed rundą jesienną.

Następny artykuł