Brazylia na Copa America
Autor Piotr Bernaciak - 19 Czerwca 2019

Kompromitacja gospodarzy na Copa America

Brazylia po raz kolejny nie pokazała się z dobrej strony na turnieju Copa America. Gospodarze mistrzostw kontynentu jedynie zremisowali z Wenezuelą, choć byli absolutnymi faworytami tego starcia.

Brazylia zremisowała bezbramkowo z Wenezuelą w meczu fazy grupowej Copa America, czego nie spodobał się prawdopodobnie żaden z kibiców. Wielu z sympatyków Canarinhos zdawało sobie sprawę, że zespół nie gra tak dobrze bez swojego lidera, którym jest kontuzjowany Neymar, jednak nikt nie przewidywał, że może dojść do takiego zakończenia spotkania. Zwycięstwo Brazylii było niemal pewne, lecz zawodnicy z Wenezueli zaprezentowali szczyt swoich umiejętności.

Neymar doznał kontuzji w sparingach drużyny narodowej przed Copa America. Kilka minut po jego zejściu z boiska stało się jasne, że uraz jest na tyle poważny, że zawodnika zabraknie na mistrzostwach Ameryki Południowej. Nikt jednak nie myślał, że bez niego nie uda się nawet pokonać Wenezueli, która jest zespołem dużo słabszym na papierze od Brazylii.

Kompromitacja Brazylii

Canarinhos wciąż zajmują pierwsze miejsce w grupie, jednak po dwóch meczach mają tylko cztery punkty. Gra zespołu nie podoba się kibicom, którzy liczyli na znacznie lepszą grę z drużynami uchodzącymi za dużo słabsze.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News