Koniec kariery Schweinsteiger
.
Autor Piotr Bernaciak - 8 Października 2019

Legenda światowego futbolu kończy karierę. Przez lata grał na najwyższym poziomie

Koniec kariery jest smutnym czasem dla każdego piłkarza. Jeden z nich postanowił ogłosić to dzisiaj w mediach społecznościowych. Jego decyzja zasmuciła tysiące kibiców na całym świecie.

Koniec kariery przynosi dla zawodnika często chwilę smutku i rozważań nad dalszym etapem życia. Tym razem jeden z bardzo znanych zawodników postanowił ogłosić swoją decyzję w mediach społecznościowych, wywołując wielkie poruszenie wśród kibiców. Wielu z nich spodziewało się tej wiadomości w najbliższym czasie, choć i tak wiadomość ta jest bardzo smutna dla wszystkich jego fanów.

Bastian Schweinsteiger po wielu latach gry na najwyższym poziomie postanowił ogłosić na Twitterze, że podjął decyzję o zakończeniu kariery po zakończeniu obecnego sezonu. Niemiec nie jest już młody, jednak wciąż dawał swojej drużynie dużo dobrego, w związku z czym jego decyzja wywołała wielki smutek wśród fanów Chicago Fire, drużyny, w której występował przez ostatnie lata.

Cierpliwość się skończyła. Trener Krzysztofa Piątka został zwolniony, trwa szukanie następcyCierpliwość się skończyła. Trener Krzysztofa Piątka został zwolniony, trwa szukanie następcyCzytaj dalej

Koniec kariery byłego reprezentanta kraju

Były reprezentant Niemiec przez większość swojej kariery grał dla Bayernu Monachium, klubu, który dał mu szansę na rozwinięcie skrzydeł. W jego barwach zdobył wiele ważnych trofeów, między innymi wiele mistrzostw Niemiec, ale również zaliczył ostateczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Potem grał (z mniejszymi sukcesami) w Manchesterze United, by ostatecznie na ostatnie lata kariery przenieść się do Major League Soccer.

Doskonale szło mu również w reprezentacji narodowej. Schweinsteiger może pochwalić się wicemistrzostwem Europy i mistrzostwem świata w 2014 roku, przez które zostanie zapamiętany już na zawsze. Do pełni spełnienia brakowało mu jedynie większej liczby trofeów zdobytych z Manchesterem United i Chicago Fire. Mimo wszystko trzeba przyznać, że pomocnik i tak jest legendą niemieckiego futbolu.

Bastian Schweinsteiger kończy karierę

W sieci pojawiło się oświadczenie Schweinsteigera, w którym dziękuje on swojej rodzinie, żonie, a także wszystkim, z którymi przez kilkanaście lat kariery dzielił szatnię. Wyznał również, że czeka na ekscytujące wyzwania, które mają wydarzyć się w przyszłości. Jak zapowiedział, najprawdopodobniej nie rozstanie się całkowicie z futbolem.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News