Alvaro Morata definitywnie zmienia klub
Autor Piotr Bernaciak - 6 Lipca 2019

Koniec plotek. Alvaro Morata definitywnie zmienia klub

Alvaro Morata miał tego lata możliwość zmiany klubu. Ostatecznie hiszpański napastnik zdecydował się skorzystać z tej możliwości. Dzięki temu w nowym sezonie wciąż będziemy oglądać go w barwach Atletico Madryt.

Alvaro Morata przez ostatnie pół roku występował w Atletico Madryt, które dało mu możliwość dojścia do pełni sił po nieudanych występach w barwach Chelsea. Hiszpan nie ukrywał, że jest zły, że pobyt w Madrycie jest jedynie wypożyczeniem, bo sam nie chce już wracać do Londynu i chciałby pozostać w ojczyźnie. Okazało się, że jest to możliwe dzięki staraniom Los Colchoneros.

Polskie trio w Napoli możliwe. Ancelotti obserwuje kolejnego Polaka

Nie było wiadomo, czy Moracie uda się ostatecznie przedłużyć swój pobyt w Atletico, w którym czuł się bardzo dobrze, jednak dowiedzieliśmy się dziś, że transfer z Chelsea został oficjalnie potwierdzony. Dzięki temu reprezentant Hiszpanii nie będzie przechodzić procesu aklimatyzacji w nowej drużynie, tylko pomoże kolegom poznanym w minionym sezonie w walce o punkty już jesienią.

Alvaro Morata definitywnie zmienia klub

Poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące potwierdzonego przez Atletico Madryt oraz Chelsea transferu Alvaro Moraty. Hiszpan udaje się do stolicy Hiszpanii za 50 milionów funtów, dzięki czemu staje się jednym z najdroższych zakupów klubu w historii. Co ciekawe, sam transfer odbędzie się dopiero w 2020 roku, jak poinformował klub. Do tego czasu zawodnik będzie przebywał... na wypożyczeniu w Atletico.

Prawdopodobnie krok ten został wprowadzony po to, by ominąć przepisy związane z zasadami finansowego fair play.

Następny artykuł