korona kielce
instagram.com/koronakielce
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Marca 2020

Oficjalnie. Korona Kielce ma nowego trenera. Wielki powrót do Kielc pomoże w utrzymaniu?

Korona Kielce podziękowała dzisiaj dotychczasowemu szkoleniowcowi. Mirosław Smyła, który dostał szansę od prezesa Korony Kielce nie wykorzystał jej i stoczył się do strefy spadkowej. Drużyna z Kielc walczy obecnie o utrzymanie, a zrobi to ze szkoleniowcem, który bardzo dobrze wspomina trenowanie drużyny z województwa świętokrzyskiego. Takie wzmocnienie może oddalić kielczan od wizji gry w I lidze w następnym sezonie.

Korona Kielce przeszła przez gruntowne zmiany. Drużyna, która w ostatnim czasie rozwiązała kontrakt z Michałem Żyrą i w jego miejsce postawiła na Petteri Forsella, zdecydowała się na zmianę szkoleniowca. Popularne "Scyzoryki" nie grały dobrze pod wodzą Mirosława Smyły, w związku z czym prezesi Korony, którzy chcą za wszelką cenę pozostać w Ekstraklasie, zdecydowali się na wymianę trenera. Drużynę poprowadzi znany kieleckim kibicom specjalista, który bardzo dobrze radził sobie z drużyną.

Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadkuOkropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadkuCzytaj dalej

Korona Kielce zmienia trenera. Wielki powrót do Kielc

Nowym szkoleniowcem Korony pozostanie Maciej Bartoszek. Trener, który w sezonie 2016/2017 osiągnął piąte miejsce w lidze, odszedł z Kielc przez brak porozumienia z włodarzami klubu. Jego miejsce zajął Gino Lettieri. Włoch miał wielkie nadzieje, które jednak spaliły na panewce w dużym stopniu przez kontrowersyjne decyzje transferowe szkoleniowca. Ostatecznie jednak, władze Korony widzą w Bartoszku szansę na pozostanie w elicie.

- Maciej Bartoszek został nowym szkoleniowcem Korony Kielce, zastępując na tym stanowisku dotychczasowego trenera Mirosława Smyłę - informuje serwis korona-kielce.pl.

Oficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiOficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiCzytaj dalej

Prezes Korony o pozyskaniu Bartoszka

Mimo że władze Korony widzą w Bartoszku szansę na dalszą grę w elicie, to sytuacja między trenerem a Koroną jest dość napięta. Sam prezes klubu mówi, że niezbyt lubi się z trenerem, ale oboje mają cel, aby pomóc klubowi.

- Nie kochamy się z trenerem Bartoszkiem, pewnie nigdy nie będziemy się kochać, ale mamy wspólny cel – pomóc klubowi. - mówi prezes Korony, cytowany przez Łukasza Grabowskiego z "Przeglądu Sportowego"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News