Koronawirus
Marcel Doerder /Eibner-Pressefot via www.imago-images.de/Imago S
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Stycznia 2021

Skandal w Niemczech. Polak zaraził się koronawirusem, a klub chce od niego wyciągnąć pieniądze

Koronawirus od niemal roku mocno miesza w świecie piłki nożnej. Teraz przez wirus z chińskiego Wuhan poważne problemy ma polski piłkarz występujący w Niemczech. Jakub Piotrowski, zawodnik Fortuny Dusseldorf zaraził się COVID-19, co bardzo zdenerwowało klubowych działaczy. Postanowili oni nałożyć na niego karę finansową.

  • Jakub Piotrowski, 23-letni piłkarz Fortuny Dusseldorf zaraził się COVID-19
  • Zawodnik zaraził się podczas urlopu w Polsce
  • Klub z 2. Bundesligi twierdzi, że zawodnik złamał regulamin wprowadzony na czas pandemii i chce go ukarać

Koronawirus sprawił, że Jakub Piotrowski, piłkarz Fortuny Dusseldorf mocno naraził się swoim szefom. 23-latek zaraził się COVID-19 i wydawałoby się, że nie można mieć do niego pretensji. Drużyna z zaplecza Bundesligi ma jednak inne spojrzenie na sprawę i chce ukarać Polaka.

Koronawirus wpędził polskiego piłkarza w kłopoty w Niemczech

Media w Niemczech informują o niecodziennej sytuacji z udziałem Jakuba Piotrowskiego. Gracz młodzieżowych reprezentacji Polski, który na co dzień jest zawodnikiem Fortuny Dusseldorf, zaraził się koronawirusem podczas pobytu w Polsce, co sprowadziło na niego gniew jego pracodawcy.

Jak podaje “Rheinische Post”, Piotrowski otrzymał pozwolenie od władz klubu na podróż do Polski. W ojczyźnie pomocnik miał spędzić urlop, jednak nie zastosował się do zaleceń swoich przełożonych. 23-latek miał ograniczyć kontakt z osobami postronnymi i unikać ewentualnego zakażenia COVID-19.

Piłkarz nie dotrzymał jednak słowa danego przedstawicielom Fortuny Dusseldorf. Piotrowski zaraził się koronawirusem i od 29 grudnia przebywa na kwarantannie. Nie miał kontaktu z innymi piłkarzami drużyny, więc ta może przygotowywać się w dalszym ciągu do wznowienia rozgrywek 2. Bundesligi.

Skandaliczne zachowanie norweskich mediów. Nie mogą się pogodzić z wygraną KubackiegoSkandaliczne zachowanie norweskich mediów. Nie mogą się pogodzić z wygraną KubackiegoCzytaj dalej

Jakub Piotrowski miał przyznać się do złamania zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego. Piłkarz zaraził się podobno od jednego ze znajomych podczas rekreacyjnej gry w piłkę na hali. Z tego powodu może teraz mieć nieprzyjemności.

Fortuna Dusseldorf chce ukarać Jakuba Piotrowskiego za złamanie zasad bezpieczeństwa

Fortuna Dusseldorf jest podobno mocno niezadowolona z zachowania swojego piłkarza. Media za naszą zachodnią granicą przekonują, że Piotrowski otrzymał zgodę na wyjazd do Polski tylko dzięki obietnicy zachowania ostrożności. Złamał słowo, za co Fortuna chce go teraz ukarać.

Mówi się o karze finansowej, choć nie padają żadne konkretne sumy. 23-latek w obecnym sezonie regularnie melduje się na boisku w meczach 2. Bundesligi. Do tej pory rozegrał siedem spotkań.

Do Fortuny Dusseldorf Jakub Piotrowski trafił latem 2020 roku. Wcześniej występował w m.in. Pogoni Szczecin i KRC Genk. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych drużynach reprezentacji Polski.

Źródło: “Rheinische Post”, Sport.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News