Koronawirus Liga Portugalska Benfica Porto
MIGUEL RIOPA/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Maja 2020

Rząd wydał oficjalną zgodę. Liga zostanie wznowiona, znamy datę powrotu ligi portugalskiej

Coraz więcej państw wdraża plan powrotu do rozgrywek sportowych. Podobnie jest w Portugalii, gdzie rząd zapowiedział, kiedy liga wróci do grania. Wiadomo także co z finałem Pucharu Portugalii.

Koronawirus bardzo mocno wpłynął na funkcjonowanie całego świata. W obliczu pandemii zawieszono niemal wszystkie wydarzenia sportowe. Wiele z imprez sportowych, które miały się odbyć w tym roku przeniesiono na następne dwanaście miesięcy. Taki los spotkał m.in. EURO 2020 czy igrzyska olimpijskie w Tokio.

Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie poroduAnna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie poroduCzytaj dalej

Koronawirus storpedował rozgrywki sportowe na całym świecie

Odporna na koronawirusa nie okazała się także piłka nożna. Od połowy marca większość krajów na świecie zawiesiła swoje rozgrywki klubowe i tylko nieliczne kraje dalej grają w piłkę. Tak samo było z ligą w Portugalii. Epidemia koronawirusa spowodowała, że rząd oraz federacja piłkarska postanowiły wstrzymać rozgrywki w Liga NOS i Pucharze Portugalii. W momencie zawieszenia rozgrywek zostało 10 kolejek do końca, a liderem FC Porto z dorobkiem 60 punktów. Jedno oczko mniej na swoim koncie miała Benfica Lizbona. W krajowym pucharze został do rozegrania już tylko mecz finałowy, właśnie z udziałem lidera i wicelidera ligowej tabeli.

Holandia i Francja już zdecydowały kto zostanie mistrzem

W obliczu pandemii koronawirusa wiele krajów próbuje rozwiązać problem rozstrzygnięcia rozgrywek ligowych. Niektóre kraje jak Holandia czy Francja podjęły decyzje odnośnie obecnego sezonu. Władze w Holandii postanowiły, że zakończą sezon bez wskazywania mistrza kraju, a także bez spadków i awansów pomiędzy ligami. Inną drogą poszli Francuzi, którzy zakończyli sezon, wręczając PSG paryżanom 9 tytuł mistrzowski. Nad Sekwaną również nie będzie spadków i awansów.

Smutne informacje dotarły do Polski. Nie żyje prawdziwa legenda. Gwiazdor zostawił żonę i dzieciSmutne informacje dotarły do Polski. Nie żyje prawdziwa legenda. Gwiazdor zostawił żonę i dzieciCzytaj dalej

Rząd Portugalii podał datę powrotu piłkarzy na boisko

Władze Portugalii postanowiły powalczyć do końca i kwestię mistrzostwa kraju rozstrzygnąć na boisku. Rząd i federacja dały zielone światło do wznowienia rozgrywek. Zgodnie z planem liga miałaby ruszyć w ostatni weekend maja (30 - 31.05). Mecze będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami i pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa na stadionach, jak informują portugalskie media.

Decyzja portugalskiego rządu odnosi się jedynie najwyższej klasy rozgrywkowej i finału Pucharu Portugalii, co oznacza, że w niższych ligach dalej nie będą odbywały się spotkania. Na razie nowy termin finałowego meczu Pucharu Portugalii nie jest znany, ale kluby szykują się do powrotu do treningów w przyszłym tygodniu.

źródło: WP SportoweFakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News