Koronawirus
Zestadionu.pl
Autor - 1 Czerwca 2020

16 zarażonych COVID-19 w słynnym klubie. Powrót ligi pod znakiem zapytania

Koronawirus ponownie uderzył w świat futbolu. Tym razem aż 16 graczy legendarnego klubu zostało zakażonych COVID-19. Wobec tych informacji, występy drużyny w nadchodzących meczach stanęły pod znakiem zapytania.

Aż 16 zawodników brazylijskiego Vasco da Gama Rio de Janeiro jest aktualnie zakażonych koronawirusem. Klub ze stolicy Brazylii poinformował o serii zakażeń w specjalnym nagraniu. Lekarz Vasco Marcos Teixeira podkreśla, że sytuacja jest poważna.

Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCórka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 latCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Zdjęcia - Przeleciał ekskluzywnym Mercedesem przez Rondo. Zaparkował na pobliskiej łące

Koronawirus w Vasco da Gama

- Trzech zawodników miało kontakt z wirusem, ale zostali już wyleczeni. Kolejnych 16 otrzymało natomiast pozytywny wynik testu. Wszyscy są odizolowani od zespołu i pozostaną pod nadzorem medycznym, dopóki nie będziemy pewni, że nie będzie ryzyka dalszych zakażeń - oświadczył lekarz brazylijskiego klubu.

Brazylijskie drużyny ze stanu Rio de Janeiro wróciły do treningów indywidualnych w poniedziałek. Grupowe wciąż są zabronione. Nie wiadomo, kiedy brazylijskie kluby będą mogły wznowić zajęcia uwzględniające kontakt fizyczny. Rozgrywki stanowe, podobnie jak w Europie, wstrzymano w połowie marca.

Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguKto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguCzytaj dalej

Kłopoty legendarnego klubu

Vasco da Gama uchodzi za drugi najpopularniejszy klub w Rio de Janeiro (zaraz po Flamengo). Wspomniana ekipa czterokrotnie zdobywała tytuł mistrza Brazylii, a w 1998 roku wygrała Copa Libertadores. W przeszłości występowały w niej takie sławy jak Romario, Roberto Dinamite i Edmundo.

Fala zachorowań w Vasco obrazuje trudną sytuację, z którą zmaga się cała Brazylia. W Kraju Kawy wykryto 514 849 przypadków zakażenia koronawirusem. Śmierć poniosło aż 29 314 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od 120 lat i nie chodzi o pandemię. Zupełnie nowe kłopoty w europejskim kraju
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)
  4. Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)
  5. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  6. Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i Biedronce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News