Koronawirus
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Czerwca 2020

Fatalne wiadomości z klubu piłkarskiego. Wykryto ognisko koronawirusa

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się między piłkarzami. Mimo iż w wielu krajach powoli wracają rozgrywki piłkarskie, wciąż są miejsca, gdzie pandemia mocno daje się we znaki sportowcom. W jednym ze słynnych klubów przeprowadzone badania dały zastraszający wynik. Aż szesnastu piłkarzy okazało się chorych na COVID-19.

Koronawirus skutecznie sparaliżował świat sportu, wyłączając na długie tygodnie zawodników z jakiejkolwiek rywalizacji. W niektórych krajach stopniowo udaje się już wznowić poszczególne rozgrywki, jednak w innych nieprędko sytuacja wróci do normy. W składzie słynnego Vasco da Gama aż szesnastu piłkarzy uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Zdjęcia - Przeleciał ekskluzywnym Mercedesem przez Rondo. Zaparkował na pobliskiej łące


Koronawirus rozprzestrzenia się wśród piłkarzy

W ten weekend rozgrywki wznowiła piłkarska PKO Ekstraklasa. Polska liga tym samym dołączyła do wąskiego grona rozgrywek, które skutecznie wznowiły grę mimo wciąż panującej pandemii koronawirusa. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu szeregu środków ostrożności, które zapobiegłyby rozprzestrzenianiu choroby między piłkarzami. Jednym z nich, było przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa w ich organizmach.

Praktyka ta jest powszechna we wszystkich krajach, które wróciły do rozgrywania meczów, lub też zamierzają to uczynić w najbliższych tygodniach. Jednym z takich krajów jest Brazylia. Tam sytuacja wygląda jednak znacznie bardziej skomplikowana, gdyż władze południowoamerykańskiego państwa, w przeciwieństwie do większości innych nacji, nie wprowadziła radykalnych obostrzeń na czas pandemii. Łącznie suma zainfekowanych Brazylijczyków to już ponad pół miliona. 30 tysięcy osób zmarło.

Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguKto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguCzytaj dalej


Epidemia COVID-19 wśród zawodników Vasco da Gama

Mimo fatalnej sytuacji panującej w kraju, władze brazylijskiej Serie A chcą wznowić rozgrywki. Piłkarze mogą od poniedziałku ponownie trenować, ale wcześniej musieli przejść badania na obecność koronawirusa. Wyniki okazały się szokujące. Aż szesnastu zawodników słynnego klubu Vasco da Gama uzyskało wynik pozytywny, co potwierdził szef sztabu medycznego drużyny.

- Trzech zawodników miało kontakt z wirusem, ale są już zdrowi. Kolejnych szesnastu otrzymało natomiast pozytywny wynik testu. Wszyscy są odizolowani od zespołu i pozostaną pod nadzorem medycznym, dopóki nie będziemy pewni, że nie będzie ryzyka dalszych zakażeń - powiedział Marcos Teixeira. Nie podano jednak nazwisk zainfekowanych piłkarzy.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od 120 lat i nie chodzi o pandemię. Zupełnie nowe kłopoty w europejskim kraju
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)
  4. Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)
  5. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  6. Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i Biedronce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News