koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 1 Listopada 2020

Legenda polskich skoków narciarskich zarażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie

Koronawirus staje się coraz większym problemem w Polsce, a zakażonych wciąż przybywa. Okazuje się, że jednym z nich jedna z legend polskich skoków narciarskich. Nie wiadomo gdzie doszło do zakażenia, ale wiemy w jakim stanie znajduje się były skoczek.

Koronawirus nie wybiera i atakuje coraz więcej osób. Jak niedawno poinformował jeden z dziennikarzy sportowych Polskiego Radia, chory na COVID-19 jest również Wojciech Fortuna - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich skoczków narciarskich.

Były polski zawodnik ma już 68 lat i dla osób w tym wieku koronawirus może być szczególnie niebezpieczny. Fortuna w rozmowie z Andrzejem Grabowskim zdradził w jakim stanie znajduje się on oraz jego żona, która też jest chora.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)
Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportuGdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportuCzytaj dalej

Koronawirus w rodzinie Wojciecha Fortuny

Można powiedzieć, że media i kibice o chorobie Wojciecha Fortuny dowiedziały się przypadkiem. Dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia, Andrzej Grabowski, skontaktował się z Wojciechem Fortuną w sprawie rozmowy na temat jego trenera.

Nieoczekiwanie wyszło na jaw, że legendarny skoczek jest chory na koronawirusa. Co więcej, chorować ma także jego żona i niestety, w przeciwieństwie do zawodnika, kobieta dużo gorzej znosi zakażenie koronawirusem.

- Zadzwoniłem do Wojciecha Fortuny by nagrać wspominki o jego trenerze Januszu Forteckim. Nie mogłem nie spytać o zdrowie. Okazuje się, że pan Wojciech ma koronawirusa, jest w domu. Ciężej chorobę przechodzi żona, która leży w szpitalu - napisał na Twitterze Andrzej Grabowski.

Wojciech Fortuna zdradził również, jak doszło do zakażenia. Nie tylko pracuję, ale też jeżdżę, gdzie mnie zawołają. Chorobę przywiozłem z Warszawy, gdzie byłem na sejmiku olimpijskim - wyjaśnił Fortuna w rozmowie z polskieradio24.pl.

Córka Adama Małysza przeraziła tysiące Polaków. Przerażające zdjęcia, wszystko specjalnie na dzisiejszą noc (FOTO)Córka Adama Małysza przeraziła tysiące Polaków. Przerażające zdjęcia, wszystko specjalnie na dzisiejszą noc (FOTO)Czytaj dalej

Legendarny skoczek wciąż nie doszedł do siebie

Słowa Wojciecha Fortuny powinny być dla wszystkich przestrogą. - Żona jest ciężko chora, leży w szpitalu. Ja też nie doszedłem jeszcze do siebie - powiedział mistrz olimpijski z Sapporo, który zdradził również, że co dziennie jest sprawdzany, czy nie łamie zasad izolacji.

Fortuna to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich skoczków narciarskich. Choć nie zrobił oszałamiającej kariery i nie zdobył wielu trofeów, może pochwalić się zdobyciem złotego medalu olimpijskiego.

W 1972 roku Wojciech Fortuna pojechał na igrzyska olimpijskie w Sapporo i choć nie był faworytem do zwycięstwa, do udało mu się sięgnąć po złoty medal na skoczni Okuyarama (K-90). Jednocześnie został mistrzem świata.

Niestety, to był jedyny przebłysk Wojciecha Fortuny, ani wcześniej, ani nigdy później nie zbliżył się do tak prestiżowego osiągnięcia. Na kolejne medale olimpijskie w skokach narciarskich musieliśmy czekać bardzo długo, a jego sukces - zdobycie złotego medalu - powtórzył dopiero Kamil Stoch.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  4. Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportu
  5. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News