koronawirus
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 2 Marca 2020

Kibice skoków narciarskich wstrzymali oddech. Puchar Świata w Oslo zagrożony

Koronawirus sieje coraz większe spustoszenie w świecie sportu. Media na całym świecie informowały o odwoływaniu meczów włoskiej Serie A, zawieszeniu rozgrywek ligi chińskiej i koreańskiej. Coraz bliżej poważnej decyzji w sprawie zawieszenia skoków jest FIS, który monitoruje rozwój koronawirusa w Norwegii.

Koronawirus staje się coraz większym ryzykiem dla całej Europy. Z zagranicznych mediów dochodzą niepokojące informacje o rozwoju zachorowań na całym kontynencie europejskim, a sportowcy coraz bardziej narażeni są na złe skutki choroby. Organizatorzy Pucharu Świata zdają sobie sprawę z ryzyka zachorowań i mogą podjąć decyzję, która zasmuci wielu kibiców. Dużo wskazuje na to, że zawody w Oslo zostaną odwołane.

Żona polskiego skoczka kusi gorącym zdjęciem. Wygląda jak prawdziwa bogini (FOTO)Żona polskiego skoczka kusi gorącym zdjęciem. Wygląda jak prawdziwa bogini (FOTO)Czytaj dalej

Koronawirus sieje spustoszenie w Europie. Organizatorzy Pucharu Świata coraz bliżsi decyzji

O tym, że zawody skoków narciarskich w Oslo mogą zostać odwołane, poinformował przedstawiciel norweskiego ministerstwa zdrowia. Jak na razie, w samym kraju odnotowano 19 przypadków zachorowań, ale nikt nie jest w stanie wykluczyć, że liczba chorych będzie wzrastać.

– Dziś trudno jest powiedzieć jaka będzie decyzja władz, lecz nadejdzie bardzo szybko. W najbliższych dniach planowanych jest w Norwegii wiele masowych imprez nie tylko sportowych, na których zbierają się tysiące osób. Monitorujemy sytuację z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. Na razie zastanawiamy się czy nie odwołać PŚ w biegach narciarskich w środę w Drammen, a jeżeli tak się stanie, może to dotyczyć również Holmekollen – powiedział Svein Lie z ministerstwa zdrowia na antenie telewizji NRK.

Grzegorz Krychowiak nakrzyczał na swojego trenera podczas meczu. Szkoleniowiec skomentował zajście (WIDEO)Grzegorz Krychowiak nakrzyczał na swojego trenera podczas meczu. Szkoleniowiec skomentował zajście (WIDEO)Czytaj dalej

Rzecznik zawodów komentuje słowa Sveina Lie

Zdaniem rzecznika norweskich zawodów, jeśli ministerstwo zdecyduje się na zakaz organizacji imprez masowych, wszyscy dostosują się do jego poleceń. Przedstawiciel norweskiego związku narciarskiego zaznaczył, że rozegranie zawodów przy pustych trybunach nie wchodzi w rachubę.

– Istnieje nadzieja, iż zawody się odbędą, jednak gdy nadejdzie decyzja o ich odwołaniu, to oczywiście dostosujemy się. Nie jesteśmy przygotowani na rozgrywanie zawodów przy pustych trybunach tak jak to będzie miało miejsce w Novym Mescie – mówi rzecznik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażenia
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News