koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Września 2020

Dramatyczna sytuacja w klubie z polskiej ekstraklasy. Aż 20 zawodników zarażonych COID-19

Koronawirus nie przestaje paraliżować świata sportu. W jednym ze słynnych polskich klubów doszło do wybuchu prawdziwej epidemii. Jak wykazały przeprowadzone badania, aż 20 zawodników z kadry zespołu zostało zainfekowanych. Gracze zostali poddani kwarantannie i nie mogli należycie przygotować się do startu nowego sezonu. Sytuacja bardzo niepokoi trenera drużyny, który również został zarażony. 

Koronawirus sprawił, że słynna polska drużyna nie mogła rozpocząć przygotować do nowego sezonu rozgrywek ligowych. Wśród zawodników zespołu wybuchła prawdziwa epidemia COVID-19. Aż 20 graczy uzyskało wynik pozytywny testów diagnozujących.

Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu okaNie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu okaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie


Koronawirus w polskim zespole. Aż 23 zarażonych

Do niesamowitej sytuacji doszło w znanym klubie występującym w polskiej ekstraklasie. Wśród zawodników i członków sztabu wybuchła prawdziwa epidemia koronawirusa. Łącznie aż 23 osoby zachorowały na COVID-19 w szeregach JHK GKS Jastrzębie. Utytułowany klub hokejowy nie może normalnie przygotowywać się do kolejnego sezonu, gdyż zawodnicy przebywają na obowiązkowej kwarantannie.

Do zarażenia wśród zawodników doszło najprawdopodobniej podczas zawodów w czeskiej Porubie na początku sierpnia. Wówczas JHK GKS Jastrzębie zdecydował się wycofać drużynę z dalszej gry z uwagi na podejrzenie infekcji u jednego z zawodników. Po powrocie do Polski badania wykazały, że wirus rozprzestrzenił się między niemal wszystkimi hokeistami.

Tragiczny finał przerażającego wypadku. Auto stanęło w płomieniach, nie żyje 20-letni polski piłkarzTragiczny finał przerażającego wypadku. Auto stanęło w płomieniach, nie żyje 20-letni polski piłkarzCzytaj dalej


Epidemia wstrzymała przygotowania do nowego sezonu

Infekcji nie uniknął również trener Robert Kalaber, który niedawno objął również stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Słowacki szkoleniowiec narzeka, że przez epidemię w obozie drużyny, zawodnicy nie mogli należycie przygotować się do startu nowego sezonu.

- Mieliśmy wszystko ustalone, aby dobrze przygotować się do sezonu. Koronawirus kompletnie nam to pomieszał. Nie mogliśmy trenować przez trzy tygodnie. Trudno utrzymać kondycję będąc zamkniętym w czterech ścianach. Kiedy organizm nie pracuje nad kondycją, wydolność spada. Musieliśmy więc zaczynać od zera - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty.

Na ten moment już tylko dwóch zawodników pozostaje na kwarantannie. Sztab szkoleniowy na razie stara się oszczędzać hokeistów, którzy mają za sobą chorobę. Polski Związek Hokeja na Lodzie już kilka tygodni temu podał, że nowy sezon ekstraklasy wystartuje 11 września.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  2. Jak potężny był huragan Laura? Odwrócił bieg rzeki w Teksasie
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Wideo - Jak rozwalić dwa motocykle w ciągu kilku godzin? Ten mężczyzna udowadnia, że można

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News