Koronawirus
imago/Buzzi/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Kwietnia 2020

Zdobywca Złotej Piłki nagrał piosenkę o epidemii. Niebywałe zachowanie legendarnego piłkarza (WIDEO)

Koronawirus dotarł do niemal wszystkich zakątków świata i sparaliżował życie codzienne miliardów ludzi. W tym trudnym czasie wielu wybitnych sportowców zdecydowało się wspomóc walkę z pandemią i przeznaczyć duże sumy pieniędzy na ten cel. Słynny zdobywca prestiżowej Złotej Piłki postanowił w dość oryginalny sposób dołączyć do inicjatywy i nagrał o wirusie piosenkę.

Koronawirus rozprzestrzeniający się na kolejne kraje sprawił, że wszystkie rozgrywki sportowe zostały wstrzymane. Przedstawiciele świata sportu starają się pomóc w walce z wirusem. Jedni wspomagają organizacje i szpitale finansowo, inni, tak jak właśnie uczynił jeden z najlepszych piłkarzy w historii, proponują odmienny wkład. Utytułowany zawodnik nagrał piosenkę o koronawirusie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemCzytaj dalej


Koronawirus pustoszy świat sportu. Wybitny zawodnik dołączył do walki z pandemią

George Weah to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Afryki i świata. Pochodzący z Liberii napastnik, laureat Złotej Piłki z 1995 roku po zakończeniu sportowej kariery zaangażował się w działalność polityczną na rzecz swojej ojczyzny. Od 2017 roku piastuje on stanowisko prezydenta tego państwa. Wybitny przed laty piłkarz już jako głowa państwa postanowił dodać swoim rodakom, ale i ludziom na całym świecie, nieco otuchy w trudnym czasie, jaki wszyscy aktualnie przechodzimy. Weah postanowił nagrać piosenkę na temat koronawirusa.

Nie żyje multimedalista paraolimpiady. Zmarł w młodym wieku, kibice pogrążeni w żałobieNie żyje multimedalista paraolimpiady. Zmarł w młodym wieku, kibice pogrążeni w żałobieCzytaj dalej


Legendarny George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie, by szerzyć świadomość wśród rodaków

Nagranie ma charakter edukacyjny. Prezydent Liberii ma nadzieję, że utwór będzie dobrym sposobem na rozwój świadomości społecznej rządzonego przez niego kraju. W rozmowie z Radio France Internatonale rzecznik prezydenta opowiedział o jego inicjatywie.

-To nie pierwszy raz, kiedy prezydent w ten właśnie sposób próbuje wspomóc pozostałe działania władz. Już w trakcie trwania wojen domowych w naszym kraju wraz z cenionymi artystami nagrał piosenkę wzywającą do pokoju w Afryce. Podobnie w 2014 roku jako senator nagrał piosenkę, która miała na celu zwrócenie naszym rodakom uwagi na temat Eboli. - Prezydent ma swoje własne studio, które wybudował w celu wsparcia lokalnych artystów. Wszystko to ufundował z własnych środków, nie wziął na to choćby centa z rządowego budżetu.- powiedział Solo Kelgbeh.

Utwór nosi tytuł „Let Us Stand Together and Fight Coronavirus” i został nagrany przez Weaha przy współpracy muzyków gospel. Piosenka spodobała się Liberyjczykom. Opowiada o tym, jak koronawirus się rozprzestrzenia i nawołuje obywateli do przestrzegnia środków ostrożności.

„To może być twoja mama, to może być twój tata, brat lub siostra. Stawmy temu czoła razem, by zwalczyć tę okropną chorobę. Żyjemy w świecie pełnym niepewności, braku bezpieczeństwa, w którym wszystko, ale to wszystko jest możliwe” - brzmi fragment utworu.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
   2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
   3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
   4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
   5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
   6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News